PayPal kupuje izraelský Curv a vstupuje na africký platobný trh dohodou s Flutterwave

PayPal naďalej rýchlo rozširuje svoje digitálne služby.

0
293

Akcie PayPal

Americká spoločnosť patrí medzi tie najpopulárnejšie na trhu a tomu ako zarába peniaze sme sa venovali v našej analýze. Taktiež sme informovali, že sa stane vôbec prvou plne zahraničnou firmou na čínskom platobnom trhu. Ďalšími dôležitými novinkami v rozvoji podniku je kúpa izraelského poskytovateľa zabezpečenia digitálnych aktívCurv a vstup na africký platobný trh prostredníctvom spojenia s Flutterwave.

Vývoj akcií PayPal potvrdzuje skvelé vyhliadky spoločnosti ako aj ich spomínanú popularitu. Za obdobie jedného roka stúpli o 168,88%, avšak od svojho maxima sú nižšie o -20%. Pokles spôsobila korekcia v technologických akciách spred niekoľkých dní, hoci treba poznamenať, že akcie PayPal sú i naďalej stredobodom pozornosti, keďže digitalizácia peňazí je aktuálne horúci trend.


Akvizícia Curv

PayPal Holdings minulý týždeň oznámil, že kúpi firmu Curv z dôvodu väčšej podpory kryptomien. Podmienky dohody, ktorá sa má dokončiť v prvej polovici roku 2021 neboli zverejnené. Curv bude súčasťou nedávno vytvorenej divízie zameranej na blockchain, kryptomeny a digitálne meny. Spoločnosť PayPal uviedla v októbri minulého roka, že umožní zákazníkom nakupovať, predávať a držať kryptomeny vo svojich online peňaženkách a preto sa zdá byť táto akvizícia logická a navyše prichádza v čase, keď digitálne meny tento rok prudko vzrástli.

xtb

Tento rast podporujú svojou účasťou aj inštitucionálni investori vrátane spoločností Tesla, Bank of NY Mellon a Square. Kúpa Curv tiež potvrdzuje čoraz intenzívnejší súboj medzi fintech podnikmi PayPal a Square, keď obe sa snažia ponúknuť svojim zákazníkom prístup ku alternatívnym peniazom. Prvá menovaná spoločnosť dokonca potvrdila svoj zámer povoliť Bitcoin ako platidlo pre jej obchodnú sieť pozostávajúcu z 26 miliónov obchodníkov.

Akvizícia Flutterwave
Zdroj obrázku: flutterwave.com

Spojenie s Flutterwave

Spolupráca s Flutterwave umožní zákazníkom PayPal platiť africkým obchodníkom prostredníctvom svojej platformy, uviedla v utorok platobná spoločnosť zameraná na africký trh. Tým prepojí malé a stredné podniky s viac ako 377 miliónmi majiteľov účtov PayPal na celom svete a odstráni prekážky cezhraničného obchodu. Integrácia oboch spoločností bude fungovať v 50 afrických krajinách a na celom svete, uvádza sa ďalej vo vyhlásení.

Flutterwave má v pláne sa stať africkou platobnou platformou pre nadnárodné spoločnosti vstupujúce na nové trhy. Spoločnosť, ktorú v roku 2016 založili Nigérijčania a má ústredie v San Franciscu, spracovala už viac ako 140 miliónov transakcií. Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Olugbenga Agboola minulý týždeň agentúre Reuters povedal, že Flutterwave tiež uvažuje o vstupe na burzu cenných papierov v New Yorku po tom, čo získala od investorov 170 miliónov dolárov na rozšírenie svojej zákazníckej základne, čím zvýšila svoje ocenenie na viac ako 1 miliardu dolárov.

Ďalšie novinky

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno