O čom bude tento web – prečo akcie/ETF

Web akcie.sk je zameraný na novinky, správy, analýzy a návody zo sveta investícií, pričom hlavným obsahom budú akcie a ETF

0
86

Novinky zo sveta investícií

Web akcie.sk bude zameraný na novinky, správy či myšlienky zo sveta investícií, pričom obsahom sa budeme zameriavať najmä na svet akcií, čiže na investovanie do firiem do firiem, resp. do ETF (exchange traded funds).

Profesionálne analýzy spoločností a ich akcií

Niekoľkokrát do mesiaca zverejníme profesionálne a komplexné investičné analýzy jednotlivých firiem a ich akcií na burze zdarma. Takáto analýza obsahuje predstavenie firmy, jej stratégiu, postavenie na trhu, analýzu trhu a konkurencie, zhodnotenie finančného zdravia a výkonnosti, analýzu rentability, potenciál do budúcnosti, vývoj akcie či valuáciu spoločnosti a jej akcií.

Vysvetlíme Vám pojmy a ukazovatele

Súčasná a historická hodnota ukazovateľa P/E a P/FCF je úplný základ pri tvorení obrazu investora či je akcia firmy podhodnotená alebo nadhodnotená, avšak je to iba veľmi malá časť obrazu. Zisk aj cashflow, s ktorými tieto ukazovatele pracujú sa môžu krátkodobo odchýliť od priemerných alebo reálnych hodnôt z opodstatnených dôvodov a tým ovplyvnia ukazovatele tak, že sa akcie danej spoločnosti budú javiť ako podhodnotené, pričom opak môže byť pravdou (resp. naopak). A čo tak ďalšie ukazovatele ako Altmanovo Z skóre, PEG, bežná likvidita či buyback ratio? Rozdiel medzi operatívnou a čistou maržou? Toto je len zlomok z ďalších dôležitých ukazovateľov a ak ich neovládate, nevadí, budeme ich postupne vysvetľovať, aby ste si dokázali vytvoriť čo najkvalitnejšiu analýzu akcie aj sami doma.

Sektorové správy a porovnávania

Na webe nájdete takisto články, kde upriamime Vašu pozornosť na určité sektory a zaujímavé spoločnosti na týchto trhoch. Napr. 3 najlepšie technologické akcie na trhu, 3 zaujímavé fintech spoločnosti s najväčším potenciálom, 5 dividendových aristokratov, resp. porovnanie či sa viac oplatí kúpiť akcie spoločností Visa alebo Mastercard, Disney alebo Netflix,…

Zhrnutie týždňa

Každý pondelok zhodnotíme predchádzajúci týždeň zo sveta investovania. Zhrnieme najdôležitejšie správy, udalosti (ako napr. zverejnenie kvartálnych výsledkov najdôležitejších firiem), zhodnotíme najvýraznejšie pohyby na trhu, vstup významných firiem na burzu, atď.

Odpovedať

Prosím vyplňte váš komentár
Prosím zadajte vaše meno