Kvartálne výsledky

Jedna z najočakávanejších udalostí tohto týždňa v investičnej komunite bolo zverejnenie štvrťročných výsledkov spoločnosťou Netflix. Tá v prvom aj druhom kvartáli 2021 sklamala investorov, keď po vysokých nárastoch nových používateľov v predchádzajúcich rokoch prišlo výrazne spomalenie rastu. Avšak Juhokórejský Squid Game vďaka obrovskej celosvetovej sledovanosti vyvolal v investoroch taký optimizmus, že akcie Netflix prekonali svoju historicky najvyššiu cenovú úroveň.

Manažment dokonca informoval, že Squid Game má dnes už hodnotu zhruba 900 miliónov dolárov a analytici začali byť ohľadom podniku opäť viac optimistickí. Netflix nakoniec mierne prevýšil odhady Wall Street z hľadiska výnosov, zisku i počtu nových používateľov. Zároveň vedenie firmy ponúklo lepšiu prognózu ako sa očakávalo

Najdôležitejšie čísla

Počet predplatiteľov: Počet predplatiteľov sa v druhom štvrťroku zvýšil medziročne o +9,4%, zo 195,15 mil. na 213,56 mil. Za posledný kvartál počet nových používateľov dosiahol úroveň 4,38 mil.

Výnosy: V druhom treťom štvrťroku 2021, spoločnosť zaznamenala výnosy vo výške $7,48 mld., čo predstavuje medziročný nárast o +16,3%. Tento výsledok bol v súlade s očakávaniami akciového trhu.

Operatívny zisk: Operatívny zisk Netflixu stúpol oproti rovnakému obdobiu z predchádzajúceho roka o +33,5%, z $1,32 mld. na $1,76 mld. Operatívna zisková marža sa zvýšila z 20,4% na 23,5%.

Čistý zisk: Čistý zisk medziročne vzrástol o +83,4%, zo $790 mil. na $1,45 mld. Čistý zisk na akciu (EPS) vzrástol o +83,3%, z $1,74 na $3,19, pričom analytici predpokladali EPS vo výške 2,56.

Cashflow: Operatívny Cashflow poklesol z $1,27 mld. na $82,38 mil. Voľný cashflow sa dostal do záporných čísel, keď sa prepadol z $1,15 mld. na -$106 mil., resp. z $2,52 na -$0,23 na akciu.

Netflix ukončil štvrťrok s hotovosťou a hotovostnými ekvivalentmi na úrovni 7,53 miliardy dolárov. Manažment predpokladá, že v 3. štvrťroku streamovacia služba pridá 8,5 milióna nových predplatiteľov, zatiaľ čo konsenzus analytikov bol vo výške 8,41 milióna. Tržby by mali dosiahnuť hodnotu 7,71 miliardy dolárov, operatívny zisk 500 miliónov dolárov, čistý zisk 365 miliónov dolárov, resp. $0,80 na akciu.

Vedenie spoločnosti prognózuje nižšiu rentabilitu z dôvodu rastúcich výdavkov na tvorbu regionálneho, ale aj globálneho obsahu. Netflix uviedol, že jeho seriál Squid Game sa stal jeho najväčším seriálom v histórií, ktorý si v prvých štyroch týždňoch pozrelo viac ako 142 miliónov domácností a dosiahol prvé miesto v sledovanosti v 94 štátoch. V rámci agresívnejšej stratégie Netflix okrem vyššej miery tvorby obsahu v posledných mesiacoch oznámil aj obmedzenú skúšobnú ponuku pre obyvateľov afrického štátu Keňa či expanziu do herného priemyslu.

Akcie Netflix


Akcie Netflix v doterajšom priebehu roka mierne prekonávajú index S&P 500, keď v tomto roku vzrástli o +20,33% a nachádzajú sa na svojej najvyššej úrovni v histórií. Obchodujú sa pritom za 66,0 násobok ročného zisku na akciu (P/E) a 208,4 násobok ročného voľného cashflowu na akciu.

Konsenzus analytikov ohľadom streamovacej firmy je skôr optimistický, keď 12 analytikov jej určilo rating BUY, ďalších 20 analytikov rating OUTPERFORM a zvyšných 12 analytikov, ktorí pokrývajú akcie Netflix im určilo nižšie hodnotenie, prevažne HOLD. Ich priemerný cenový cieľ sa nachádza na cene $675,5, čo implikuje potenciálny nárast o +6% vzhľadom na súčasnú cenu akcií.

Ďalšie kvartálne výsledky z tejto sezóny:

Johnson & Johnson na ceste k rekordnému roku
TSMC očakáva silný záver vďaka rastúcemu dopytu
BlackRock zverejnil silný kvartál, tvorca iShares ETF sa blíži k magickej hranici
PepsiCo po ďalšom dobrom štvrťroku zvyšuje výhľad na celý rok
Ďalšie výsledky na našom FB & IG

xtb
Predchádzajúci článokJohnson & Johnson na ceste k rekordnému roku
Ďalší článok5 zaujímavých akcií, ktoré v najbližších dňoch zažijú debut na burze
Marek pracuje ako analytik finančných trhov a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno