Mondelez kupuje spoločnosť Hu, aby rozšírila svoje portfólio

Obľúbený výrobca sladkostí, pokrmov a občerstvenia Mondelez kupuje spoločnosť Hu a rozširuje tak svoje portfólio o prémiovú značku luxusných čokolád

1
1256

Globálne pôsobiaci podnik Mondelez, ktorý je známy najmä vďaka obľúbeným značkám ako Milka, Oreo, Tuc či Toblerone oznámil, že uskutočnil akvizíciu výrobcu občerstvení Hu. Firma je známa tým, že aj v minulosti sa rozširovala prostredníctvom akvizícií menších značiek. Mondelez vo vyhlásení oznámila, že akvizícia bola uzavretá 4. januára a získala tak do svojho produktového portfólia výrobky od Hu, medzi ktorými je napr. prémiová značka čokolády.

Tá má na trhu v USA lídersku pozíciu. Cukrovar Hu bola jednou z najrýchlejšie organicky rastúcich značiek vo svojom segmente a Mondelez uskutočnila svoju minoritnú investíciu do firmy ešte v roku 2019. Novozískaná spoločnosť bude v portfóliu Mondelez pokračovať vo výrobe všetkých aktuálnych produktov.

„Výrobky Hu sú silným strategickým doplnkom nášho portfólia v Severnej Amerike. Táto značka poskytuje ďalšie možnosti rastu v oblasti čokolády, potenciál vo viacerých kategóriach krekrov, ako aj zmysluplné príležitosti na rozšírenie distribúcie online predaja či konvenčného maloobchodu“, uviedol ohľadom akvizície prezident spoločnosti Mondelez International, Glen Walter.

xtb

Mondelez

Mondelez International je v súčasnosti jedným z najväčších výrobcov cukroviniek a občerstvenia na svete so sídlom v Illions, Chicago. Pôsobí v 160 krajinách okolo sveta a vo svojom portfóliu má viac ako 50 obľúbených značiek medzi ktorými sú napr.: Milka, Oreo, Tuc, Toblerone, Tang, Ritz, Lu, Halls či Dairy Milk. Aktuálna trhová hodnota nadnárodnej firmy je 82 mld. dolárov, pri ročných výnosoch viac ako 25 mld. a čistom zisku takmer 4 mld. dolárov.

Spoločnosť Mondelez je známa tým, že svoje podnikanie zväčšuje a posilňuje prostredníctvom akvizícií. Za týmto účelom taktiež získala väčšinový podiel vo firme Give & Go v apríli minulého roku, ktorá je priekopníkom v oblasti sladkého pečiva. Ďalší kapitál spoločnosť investovala do Uplift Foods v marci 2019 prostredníctvom platformy Snack Futures a v júli toho istého roku získala menšinový podiel v Perfect Snacks.

V januári 2018 sa zas spojila s Post Consumer Brands, obchodnou jednotkou firmy Post Holdings, s cieľom vytvoriť raňajkové cereálie inšpirované obľúbenou sladkosťou cookies. Mondelez tak agresívne a mierene využíva voľný kapitál na rozširovanie svojho portfólia.


Akcie Mondelez majú v súčasnosti ako takmer celý akciový trh výborne momentum. Aktuálne sa cena akcií pohybuje na úrovni $57,76 čo je najvyššia hodnota v histórii. Akcionári často pristupujú ku kúpe akcií spoločnosti Mondelez a ďalších podobne silných značiek na trhu kvôli ochrane svojho portfólia.

Manažment spoločnosti 2. decembra taktiež poskytol informácie, že sa chystá vyplatiť štvrťročnú dividendu na úrovni $0,315 za akciu, čo predstavuje ročný dividendový výnos na úrovni 2,18%. Firma tiež ohlásila schválený spätný odkup akcií v hodnote 4 mld. dolárov.

Ďalšie novinky

xtb

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno