Mastercard a Gemini uvádzajú prvú kreditnú kartu, ktorá ponúka „odmeny“ za nákupy v digitálnej mene.

V spolupráci s Gemini uvádza Mastercard na trh prvú kreditnú kartu, ktorá ponúka „odmeny“ za nákupy v digitálnej mene.

0
326

Mastercard a Gemini uvádzajú na trh kreditnú kartu, ktorá by mohla byť podľa mnohých odborníkov v oblasti krypotomien ako posledný krok v oblasti platobných služieb, ktoré zvyšujú ich interakciu s kryptomenami. Túto kartu bude vydávať digitálny poskytovateľ pôžičiek v USA so sídlom v Utahu WebBank.

Raj Dhamodharan, šéf digitálnych aktív a blockchainových produktov a partnerstiev spoločnosti Mastercard uviedol že, „ak spotrebiteľ bude v budúcnosti utrácať za služby alebo produkty, môže získať odmenu v podobe kryptomeny“.

xtb

Od tohto leta by mohli používatelia karty pri nákupoch až do výšky 3% ceny služby v bitcoinoch (BTC) alebo iných kryptomenách. Digitálna mena bude vložená na účet Gemini držiteľa karty.

Mastercard a Gemini vs PayPal- Platobné služby zvyšujú interakciu s kryptomenami

Vo februári tohto roka spoločnosť Mastercard uviedla, že plánuje ponúknuť podporu pre niektoré kryptomeny vo svojej sieti koncom roka 2021. Tento krok je len najnovším v oblasti platobných služieb, ktoré zintenzívňujú spoluprácu s kryptomenami.

O mesiac neskôr spoločnosť PayPal spustila službu „Checkout with Crypto“. Táto služba umožňuje americkým zákazníkom PayPalu platiť bitcoinmi, ETH, Bitcoin Cashom alebo litecoinmi. Malo by to fungovať tak, že pri platbe sa prevedú podiely na americké doláre bez ďalších transakčných poplatkov.

Ďalší týždeň po tom ako spoločnosť PayPal spustila túto službu, oznámila ďalší vývoj v oblasti kryptomien. Používatelia jeho aplikácie platobných služieb Venmo by mohli v aplikácii nakupovať, predávať a držať kryptomeny. Podľa Darrell Esch, SVP a GM spoločnosti Venmo, umožňuje program „Crypto on Venmo“ používateľom dozvedieť sa o kryptomene v prostredí, ktorému dôverujú.

Pri prepočte z inej meny však vznikajú ďalšie náklady. Používatelia môžu navyše platiť iba jednou kryptomenou za transakciu.

Mastercard a Gemini
Gemini card. Zdroj: Fool

Aj keď by sa zdalo, že pre digitálneho platovného giganta je celkom prirodzené pracovať s digitálnymi menami, v súčasnosti sa čoraz viac do digitálnych aktív zapájajú tradičnejšie platobné spoločnosti, ako napríklad Mastercard alebo Visa. Podľa oznámenia spoločnosť Visa strávila minulý rok sprístupnením kapacity na vysporiadanie digitálnej meny v rámci svojej existujúcej infraštruktúry. Spoločnosť tiež spustila pilotný program s platobnou krypto platformou Crypto.com, podobne ako jej najväčší konkurenti.

Mastercard a Gemini, Mastercard a Gemini,

Pozri tiež:

Novinky zo sveta kryptomien a akcií.

Ako zdaniť zisk s kryptomien.

Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno