Lockheed Martin dohdol akvizíciu spoločnosti Aerojet Rocketdyne

Lockheed Martin, jedna z najväčších zbrojárskych firiem na svete, s trhovou hodnotou na úrovni 100 miliárd dolárov v nedeľu uviedla, že sa dohodla na akvizícií firmy Aerojet Rocketdyne Holdings za 4,4 mld. dolárov. Spoločnosť Lockheed, zamestnáva viac ako 140 tisíc ľudí a je známa tiež výrobou stíhačiek F16. Americká firma Aerojet Rocketdyne sa zameriava na výrobu raketových motorov.

0
374

Dohoda je najväčšou akvizíciou spoločnosť Lockheed Martin (LMT) od nastúpenia Jima Taicleta na post generálneho riaditeľa. Firma sa akvizícou snaží zlepšiť svoje postavenie v odvetví vesmírnych kontraktov s americkou vládou voči inovatívnej konkurencii ako sú Muskova Space X či Bezosova Blue Origin. „Získaním spoločnosti Aerojet Rocketdyne sa zachová a posilní kľúčová časť domácej obrannej základne a znížia sa náklady pre našich zákazníkov a amerických daňových poplatníkov“, uviedol Taiclet.

„Ako súčasť Lockheed Martin naše pokrokové technológie spolu s ich značnými odbornými znalosťami a prostriedkami povedú k urýchleniu nášho spoločného cieľu: umožniť obranu nášho národa a prieskum vesmíru“, dodala vo vyhlásení CEO firmy Aerojet E. Drake.

xtb
Spoločnosť Lockheed je známa predovšetkým výrobou stíhačiek F16, Zdroj obrázku: datel.sk

Lockheed zaplatí za akvizíciu Aerojet Rocketdyne $56 za akciu, čo je o 33% viac ako bola cena firmy Aerojet v piatok pri uzavretí obchodovania. Kúpna cena sa zníži na $51 za akciu po vyplatení predbežnej záverečnej špeciálnej dividendy. Spoločnosť so sídlom v Marylande taktiež uviedla, že transakcia by sa mala uzavrieť v druhej polovici roku 2021 po preskúmaní transakcie regulačnými orgnánmi vzhľadom na vedúce postavenie spoločnosti v rezorte obrany.

Akciám firmy LMT sa dlhodobo darí za posledných 5 rokov zarobila svojím akcionárom kapitálový výnos vo výške približne 69% a aktuálne ponúka taktiež dividendový výnos na úrovni 2,92%. Tržby spoločnosti sa od roku 2016 zvýšili z úrovne 47,29 mld. dolárov na hodnotu 59,81 mld. dolárov a zisk z 5,17 mld. na 6,23 mld. xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno