Kyberbezpečnostná spoločnosť Darktrace vstúpi na londýnsku burzu

Pôjde o ďalšie veľké IPO po nedávnom vstupe na burzu donáškovej služby Deliveroo.

0
295

Vstup na burzu Darktrace

Britská spoločnosť pôsobiaca v oblasti kybernetickej bezpečnosti Darktrace oznámila plán vstúpiť na akciovú burzu v Londýne prostredníctvom prvotnej verejnej ponuky (IPO), čím sa stala prvou významnou spoločnosťou, ktorá plánuje kótovanie na burze po tom, čo sa firma Deliveroo prepadla pri svojom debute na trhu o -30%. Vstupu na burzu firmy Deliveroo sme sa taktiež venovali v našom samostatnom článku.

Zatiaľ nie je vymedzený časový rámec, kedy budú akcie firmy ponúknuté na akciovom trhu ani ticker, pod ktorými sa budú obchodovať, avšak očakáva sa, že IPO by mohlo spoločnosť Darktrace ohodnotiť na úroveň cca 3 až 3,5 miliárd eur. Jej akcionári plánujú predať najmenej 20% vlastného imania spoločnosť a získaný kapitál chce manažment použiť na financovanie vývoja produktov a zvýšenie počtu zamestnancov, predovšetkým v oblasti vývoja a výskumu, uviedol podnik vo vyhlásení.

„Náš zámer vstúpiť na Londýnsku burzu cenných papierov predstavuje významný míľnik v histórii rýchleho rastu spoločnosti Darktrace a historický deň pre prosperujúci technologický sektor vo Veľkej Británii.“, uviedol generálny riaditeľ spoločnosti, Poppy Gustafsson a ohľadom spájania debutu Deliveroo s debutom Darktrace doplnil: “Milujem Deliveroo. Myslím, že je to super. Môžem si nechať doručiť svoje obľúbené burrito na bicykli, ale toto je iné.“

xtb
Darktrace vstup na burzu
Zdroj obrzáku: darktrace.com

Podnikanie Darktrace

Spoločnosť bola založená v roku 2013 bývalými zamestnancami amerických a britských spravodajských agentúr a matematikmi z univerzity v Cambridge. Jej technológia Darktrace Immune System využíva umelú inteligenciu na to, aby sa naučila ako organizácie fungujú a ako komunikujú ich zamestnanci komunikujú s cieľom zistiť nezrovnalosti, zastaviť kybernetické útoky a zabrániť ich šíreniu. Využíva na to analogický prístup k učeniu „digitálnej DNA“ organizácie a neustále sa meniacemu prostriediu.

Táto technológia poskytuje úplné pokrytie hlavných aplikácií SaaS a cloudových služieb vrátane platforiem Microsoft 365, Zoom, Slack, Okta a mnohých ďalších, pričom bezproblémovo sa integruje s celým radom bezpečnostných nástrojov, od brán firewall až po rôzne systémy SIEM a SOAR. Podnik aktuálne poskytuje svoje služby viac ako 4 700 zákazníkom, medzi ktorými sú taktiež známe mená ako Rolls-Royce či NHS, ktorým v roku 2016 pomohla v boji proti vírusu WannaCry.

Britská firma vykázala vo svojom poslednom hospodárskom roku, ktorý sa skončil v júni, príjmy vo výške 199,1 mil. USD čo predstavuje nárast o +45% zo 137 miliónov USD v rovnakom období predchádzajúceho roka. Strata sa medziročne mierne znížila a dosiahla úroveň 28,7 milióna dolárov.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno