Analýza – kryptomena IOTA, prognóza ceny na rok 2021

V najnovšom článku Vám prinesieme informácie o známej kryptomene IOTA.

0
1404

Kryptomena IOTA – Od inteligentných hodiniek a domácich spotrebičov až po autá s vlastným pohonom sa ekosystém IoT (internet vecí) rozrástol tak, aby zahŕňal všetky druhy zariadení. Inovatívna technológia s názvom Tangle zaradila IOTA na mapu ako jeden z najsľubnejších projektov pre nadchádzajúce roky. To nás obzvlášť zaujalo predikciami cien IOTA. Ako táto technológia novej generácie ovplyvní rôzne odvetvia a ako sa to prejaví v hodnote príslušnej mince? V tomto článku sa dozviete ako analyzujú rôzni odborníci zo sveta kryptomien a akcií pohyb a predikciu ceny kryptomeny IOTA.

Čo je kryptomena IOTA

Zmena ceny (24 hodín):

xtb

↓ -0,13%

MarketCap:

5,67 miliárd dolárov ↓ -0,13 %

Objem obchodov (24 hodín):

333,35 miliónov dolárov ↓ -26,39%

IOTA (MIOTA) je iný druh kryptomeny. Je dosť neobvyklé, že nevyužíva technológiu blockchain. Namiesto toho je IOTA bezbloková platforma známa ako Tangle. Spolieha sa na protokol hlavnej knihy s otvoreným zdrojom a rôzne aplikácie internetu vecí.

Platforma bola uvedená na trh v roku 2015. Za ňou bol tím Davida Sønstebø, Sergeja Ivanchegla, vedúceho projektu, a Dominika Schienera a Dr. Serguei Popova zodpovedných za matematiku a programovanie.

Od začiatku až dodnes sa projekt zameriava na tieto ciele:

  • Výskum a implementácia ich protokolu
  • Spolupráca s partnermi pre udržateľný dopad
  • Softvér otvoreného zdroja bez zbytočného trenia v transakciách
  • Vzdelávanie komunity a podpora prípadov použitia

V čom je IOTA odlišná

Prvá vec, ktorá odlišuje IOTA, je jedinečná bezbloková technológia – Tangle. Zatiaľ čo dátová štruktúra blockchainu je usporiadaným zoznamom blokov transakcií, rozvetvený systém spoločnosti Tangle sa môže vyvíjať rôznymi smermi.

Kryptomena IOTA - Tangle
Tangle. Zdroj: Fool

Čo bude mať vplyv na cenu IOTA?

Zvýšené prijatie internetu vecí

Po celom svete je pripojených viac ako 30 miliárd zariadení IoT. Predpokladá sa, že toto číslo do roku 2025 vzrastie na viac ako 75 miliárd. Na obrázku nižšie je zobrazený graf s Internet of Things po jednotlivých rokoch.

IoT. Zdroj: Nomics

Kryptomena IOTA, ako jedna z prvých, ktorá sa vydala za IoT a kryptografické spracovanie platieb, tu má veľký potenciál. Ak bude rastúci počet zariadení IoT doplnený zvýšeným prijatím IOTA, bude to pravdepodobne znamenať zvýšenie ceny. 

Je zrejmé, že čoraz viac strojov bude mať výpočtový výkon. So zameraním IOTY na ekonomiku medzi strojmi sa môže stať potenciálnym predpokladom pre ekonomiku M2M. 

Technická vyspelosť

Vývoj spoločnosti IOTA Tangle môže znamenať zmenu vo svete kryptomien. Ale nefunguje na svoju plnú kapacitu a ešte musí nahradiť blockchain, a to ani z hľadiska mikrotransakcií. Ak sa tímu podarí naplno využiť potenciál Tangle, minca vzlietne. 

Medzitým IOTA predstavila tri fázy IOTA 2.0, ktoré viedli ku koordicidu. Pre verejnosť bola práve zverejnená nová verzia nášho prieskumu Pollen Testnet v0.3.5. Vývojový tím navyše pracuje na niekoľkých vylepšeniach vrátane refaktoringu Tangle, kontroly preťaženia a overenia časovej pečiatky. 

Dostupnosť na burzách

IOTA ešte nebude zastúpená na všetkých významných burzách. Napríklad chýba v top burzách ako Poloniex a Kraken. Očakáva sa, že keď bude IOTA uvedená na zozname viac, začne rozširovať svoj dosah investorov. Navyše bude rásť aj záujem krátkodobých obchodníkov. 

Strategické zosúladenie

Akákoľvek kryptomena ťaží zo strategických partnerstiev a aplikácií z reálneho sveta, ktoré z nej vychádzajú. IOTA prijíma potrebné kroky. 

Napríklad spoločnosť Jaguar Land Rover spolupracovala s nadáciou IOTA Foundation, aby vodičom umožnila zarábať kryptomeny a uskutočňovať platby v pohybe. Ďalším zaujímavým prípadom je mesto Tchaj-pej, ktoré sa chystá občanom ponúknuť občianske preukazy založené na tangle. Na zozname sú aj spoločnosti Dell Technologies, Linux Foundation, EDAG Group a ďalších viac ako 100.

Predpovede cien IOTA od odborníkov na kryptomeny


Pretože Kryptomena IOTA je taká relatívne nová technológia, musí si ešte získať podporu alebo uznanie od toľkých odborníkov v odbore, ako sú aktíva s väčšou históriou, ako sú bitcoiny, ethereum alebo litecoiny. Stále veľa odborníkov poskytlo dlhodobé predpovede cien pre IOTA.

Kvalitný zdroj predikcie cien IOTA, Wallet Investor, vydal prognózu IOTA, ktorá v roku 2025 dosiahne až 2,23 USD. Ostatné teórie však poukazujú na omnoho silnejší rast cien.

Spoločnosť Digital Coin Price si myslí, že IOTA do roku 2025 dosiahne cenu 1,34 USD – čo naznačuje, že cenová akcia bude roky stagnovať.

Vzhľadom na to, aký silný bol cenový výbuch v roku 2017 a stúpol o viac ako 1600%, je stále možné všetko, aj napriek väčšinou medvedím predpovediam odborníkov.

Ďalším spôsobom, ako zvážiť dlhodobý cenový potenciál IOTA, by mohlo byť lepšie preskúmať partnerstvá spoločnosti, pričom tieto hlavné značky budú slúžiť ako pečiatka schválenia odborníkmi v odbore.

Kryptomena IOTA - analýza na rok 2021
Kryptomena IOTA. Zdroj: Investopedia

V prípade že by ste chceli nakúpiť kryptomeny pomocou odporúčaného brokera Etoro, kliknite TU.

Pre viac informácií a zaujímavostí zo sveta kryptomien kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s kryptomenami kliknite TU.

Pre viac informácií v oblastí z príjmov v prípade výnosov z obchodovania s akciami alebo ETF kliknite TU.

Kryptomena IOTA, Kryptomena IOTA, Kryptomena IOTA

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno