Analýza – kryptomena Bitcoin Cash, prognóza ceny na rok 2021

Bitcoin Cash je jednou z najznámejších forkov pôvodného bitcoinového blockchainu, ktorý existuje. Kryptomena vznikla frustráciou v spôsobe smerovania bitcoinu, keď sa hlavná minca odchyľovala od cesty načrtnutej Satoshi Nakamotom ako digitálna hotovosť.

0
1145

Kryptomena Bitcoin Cash aj po sérii dobrých správ z odvetvia kryptomien, zápasí o svoje postavenie na trhu. Bitcoin Cash sa momentálne obchoduje za 480 dolárov, jeho trhová kapitalizácia však klesla na 8,8 miliárd dolárov. Aký bude vývoj ceny tejto kryptomeny v roku 2021 a v nasledujúcich rokoch?

Čo je kryptomena Bitcoin Cash

Bitcoin Cash je jednou z väčších a známejších bitcoinových forkov. Kryptomena Bitcoin Cash, ktorá bola vytvorená tesne predtým, ako bitcoin na konci roku 2017 dosiahol svoje vtedajšie historické maximum 20 000 dolárov, zväčšil veľkosť blokov v reťazci, aby umožnil dokončenie ďalších transakcií a rýchlejšou rýchlosťou. Dnes sa cena Bitcoinu pohybuje v iných číslach, o čo sme aj písali v článku TU.

Je zaujímavé, že kryptomena prešla v novembri 2018 ďalším forkom a rozdelila sa na Bitcoin Cash ABC a Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision). To naznačuje vôľu pokračovať vo vývoji bitcoinu a kryptomeny všeobecne, ale dôvod BCH na rozdvojenie bol spôsobený hlavne obmedzením veľkosti bloku 1 MB pre bitcoin. Transakcie boli zaradené do frontu a čakali na potvrdenie, pretože bloky nedokázali zvládnuť zväčšenie veľkosti transakcií.

xtb

Bitcoin Cash – analýza

Dnešná cena Bitcoin Cash je 480,29 USD , čo je za posledných 24 hodín nárast o 1%. Bitcoin Cash má v súčasnosti trhovú kapitalizáciu 8.98B $ . 24 hodinový objem BCH je 3,94 miliárd dolárov . Jeho cirkulujúca dodávka je momentálne 18 689 925 a maximálnou dodávkou 21 000 000 coinov. Bitcoin Cash sa obchoduje na 254 burzách , pričom top burzami sú BitOnBay (1,29 miliardy dolárov), ZG.com (566,59 milióna dolárov) a Bidesk (259,48 milióna dolárov).

Kryptomena Bitcoin Cash - analýza 2021

Zmena ceny (24 hodín):

↑ 0,51 %

MarketCap:

8,98 miliárd dolárov ↑ 0,52 %

Objem obchodov (24 hodín):

3,94 miliárd dolárov ↓ 19,83 %

Bitcoin Cash mal pred 3 rokmi historické maximum 3 721 dolárov. kryptomena Bitcoin Cash má 6% transparentné objem a v súčasnosti je obchodovaný na 1 558 aktívnych trhoch s jeho najvyššieho objemu obchodov na  USDT (2.16B $), BTC (1.83B $) a USD (496.42B $).

Prognóza ceny Bitcoin Cash v roku 2021

Pretože bitcoinová hotovosť má podľa viacerých odborníkov zo sveta kryptomien veľký potenciál vo svete, ktorý sa viac zameriava na miesto, kde budú digitálne platby a kryptomeny ako ďalšia éra.

Cenové predpovede sa tiež veľmi líšia, pretože existujú ľudia, ktorí skutočne veria, že Bitcoin Cash je skutočným bitcoinom a mala by sa ako taká zvyšovať. Potom však existujú aj takí, ktorí si myslia, že ide o zbytočnú kryptomenu a nie tak efektívnu, ako sa ukazuje byť.

DigitalCoinPrice má pozitívnu predpoveď pre budúcu cenu Bitcoin Cash. V roku 2021 by sa mala pohybovať medzi 500 až 60 dolárov a „najvyššiu cenu 680 dolárov dosiahne v septembri 2021.“

„V roku 2022 sa BCH bude obchodovať medzi 600 až 700 dolárov s najvyššou cenou – v júli 803 dolárov. Cena mince bude časom rásť. V roku 2025 dosiahne bitcoinová hotovosť 1100 dolárov a v tomto roku sa BCH bude obchodovať medzi 900 až 1000 dolárov za jednu mincu. “

Kryptomena Bitcoin Cash - predikcia
Bitcoin Cash. Zdroj: Nomics

 „LongForecast sleduje negatívnu predpoveď pre BCH. V roku 2021 bude mena naďalej klesať a do konca roka bude stáť iba 130 dolárov. Bitcoin Cash sa v podstate do roku 2022 zníži a až potom sa situácia začne zlepšovať. “ „Do konca roku 2022 bude cena mince zhruba 61 dolárov. V máji 2023 začne BCH rásť a v decembri dosiahne 150 dolárov. V súčasnosti má Bitcoin Cash jednu z najnižších cien v celej svojej histórii. Všeobecne sa očakáva, že BCH bude z dlhodobého hľadiska rásť. 

Budúcnosť kryptomeny Bitcoin Cash je zaujímavá, pretože minca bola vytvorená ako ďalšia verzia bitcoinu a zamerala sa na riešenie svojich nedostatkov ako meny. Spôsob, akým sa bitcoin vyvinul, ho však urobila populárnejším skôr ako aktívum ako mena. 

Hovorí sa o tom, že túžba po tom, aby kryptomeny fungovali viac ako funkčné meny, rastie. Bitcoin Cash má názov a históriu bitcoinu a po rozdvojení ho možno považovať za ďalšiu verziu mince. 

Spôsob fungovania Bitcoin Cash od augusta 2017 je však plný kontroverzií. Mnoho ľudí si myslí, že sa nevenuje dostatočná pozornosť postupu mince, ale skôr znevažovaniu bitcoinu. 

To znamená, že Bitcoin Cash ponúka investorom a obchodníkom skvelú príležitosť zarobiť peniaze kvôli svojej volatilnej povahe a potenciálu, ktorý bude s pribúdajúcimi rokmi prebiehať a veľmi dôležitý bude fakt, či kryptomena Bitcoin Cash bude v budúcnosti viac funkčná ako bitcoin. 

V budúcnosti môžeme sledovať, ktorá z rôznych predikcií bude najpresnejšia aj keď vo svete kryptomien je predikovanie cien veľmi náročné, pre ďalšie zaujímavosti zo sveta kryptomien kliknite TU.

Kryptomena Bitcoin Cash Kryptomena Bitcoin Cash Kryptomena Bitcoin Cash Kryptomena Bitcoin Cash

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno