Solana SOL stúpla 22,7% za deň na ATH. Jedným z najvýkonnejších kryptoaktív za posledný deň s jasným rozdielom je Solanov token SOL, ktorý napája grafy trhovej kapitalizácie. Solana SOL je jednou z najlepšie zarábajúcich kryptomien v prvej stovke súčasnosti, na druhom mieste za svojim „bratrancom“ FTX Token (FTT).

S 22,7% ziskom v deň v čase písania článku trhová kapitalizácia SOL práve prekročila 50 miliárd dolárov a podľa CoinGecko sa dostala pred dogecoin na siedme miesto.

SOL sa v súčasnosti obchoduje na historickom maxime 182 dolárov po zisku impozantných 58% od rovnakého času minulého týždňa. Ďalším cieľom pre SOL je XRP, ktorý má v súčasnosti trhový strop 63 miliárd dolárov po zisku 4% v daný deň. Solana teraz z hľadiska trhovej kapitalizácie prekonala Polkadot, Chainlink a Uniswap. Koncom roka 2020 ste si Solanu mohli kúpiť za 1,51 dolára.

Solana na 7 mieste

Solana. Zdroj:Coingecko

Solana – Obrovská hybnosť pre vysokorýchlostné blockchainy


Solana je vysokovýkonný blockchain podnikovej triedy, ktorý sa v posledných mesiacoch osvojuje spoločne s platformami Ethereum Layer 2. Za ním stoja Alameda Research a FTX Exchange, všetko pod záštitou kryptomiliardára Sama Bankman-Frieda (SBF).

Aktuálna dynamika je daná nedávnym oznámením Bankman-Fried, že FTX uvedie na trh platformu NFT pre amerických klientov. Dodal, že NFT budú razené a obchodované na Ethereum a Solana s vkladmi a výbermi v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov.

Alameda spoločnosti SBF investovala aj do poskytovateľa riešení na škálovanie ethereum Arbitrum, ktorý bol spustený na mainnet začiatkom tohto mesiaca po kole financovania vo výške 120 miliónov dolárov.

V správe pre klientov v pondelok generálny riaditeľ JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou poznamenal:

Augustová rally v oblasti nezameniteľných tokenov a vyzdvihnutie decentralizovaných finančných aktivít pomohla nielen ethereu, ale aj alternatívnym kryptomenám, ktoré uľahčujú alebo plánujú uľahčiť inteligentné zmluvy, ako sú Solana, Binance Coin a Cardano, “

Nárast DFT o 25%


Jediným ďalším kryptoaktívom, ktoré v súčasnosti prekonáva solanu, je pôvodný token burzy derivátov Bankman-Frieda, FTX.

Token FTT sa taktiež dostal na historické maximum počas utorkového ranného ázijského obchodovania, keď klesol na 82 dolárov. Za posledný týždeň dosiahol FTT ohromných 73%, čím prekonal dokonca aj silný výkon spoločnosti SOL.

Žetóny založené na technológiách DeFi a Layer 2 si v súčasnej dobe vedú dobre, pričom prevyšujú zisky dosiahnuté bitcoinom.

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb
ZDROJInvestopedia, FinanceYahoo, Fool,, Nomics, Coingecko
Predchádzajúci článokDocusign naďalej ťaží z pandémie a prekonáva analytické odhady
Ďalší článokAkcie Activision Blizzard vs. Ubisoft: Ktoré sú lepšie?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno