More

  Waymo rozširuje autonómnu taxislužbu v San Franciscu. Táto novinka prichádza štyri roky po podobnom kroku vo Phoenixe.

  Waymo rozširuje autonómnu taxislužbu v San Franciscu. Táto novinka prichádza štyri roky po podobnom kroku vo Phoenixe.

  Waymo One dostupná v San Franciscu

  Spoločnosť Alphabet’s Waymo oznámila, že jej autonómna taxislužba Waymo One je teraz dostupná pre všetkých v San Franciscu. Táto novinka prichádza takmer štyri roky po podobnom kroku v Phoenixe, Arizone. Autonómne vozidlá sú považované za budúcnosť komerčného úspechu pre výrobcov automobilov, aj keď regulatórny dohľad zostáva prísny kvôli obavám investorov o rastúce investície do tejto začínajúcej technológie. Waymo začalo s testovacou službou vo svojom výskumnom programe v San Franciscu v roku 2021, pričom na každej jazde bol prítomný autonómny špecialista. Tento krok bol súčasťou komercializácie technológie.

  Spoločnosť oznámila, že približne 300 000 ľudí sa prihlásilo na jazdu s Waymo od otvorenia čakacej listiny v meste, čo naznačuje silný dopyt. Teraz, keď je prístup otvorený, môže si ktokoľvek požiadať o jazdu cez jej aplikáciu. V roku 2020 Waymo otvorilo prístup všetkým v Phoenixe, Arizone bez čakacej listiny. Spoločnosť, sídliaca v Mountain View v Kalifornii, je priekopníkom v oblasti technológie samojazdiacich vozidiel. Prvú americkú taxislužbu bez vodiča spustila v roku 2020, viac ako desať rokov po svojom vzniku v roku 2009 ako projekt v rámci Google.

  V marci tohto roku spoločnosť získala schválenie od Kalifornskej komisie pre verejné služby (CPUC) na spustenie služby Waymo One v Los Angeles a niektorých mestách blízko San Francisca. Konkurenti, vrátane Cruise podporovaného General Motors a Zoox od Amazonu, urýchľujú svoj pretek o úspech, pričom čelia kontrolám výkonu autonómnych vozidiel od auto regulátorov. Minulý mesiac americká Národná správa bezpečnosti cestnej premávky (NHTSA) oznámila, že sa dozvedela o deviatich ďalších incidentoch, ktoré vyvolávajú obavy o výkone samojazdiacich vozidiel Waymo.

  Ďalšie novinky zo sveta investovania
  Akcie rôznych spoločností si môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové