More

  Bojujúca vesmírna spoločnosť Virgin Galactic klesla približne o 14,6 %, keď nadobudol účinnosť tzv. reverse stock-split akcií 1:20.

  Bojujúca vesmírna spoločnosť Virgin Galactic klesla približne o 14,6 %, keď nadobudol účinnosť tzv. reverse stock-split akcií 1:20.

  Virgin Galactic v poklese

  Bojujúca vesmírna spoločnosť Virgin Galactic klesla približne o 14,6 %, keď nadobudlo účinnosť spätné rozdelenie akcií 1:20. Spoločnosť sa snažila dostať svoje akcie späť nad 1 USD za akciu po stabilnom poklese za posledné tri roky. Spoločnosť tento rok pozastavila operácie vesmírnych letov, aby zamerala zdroje na vývoj svojej kozmickej lode novej generácie triedy Delta.

  Čo je obrátené delenie akcií?

  Spoločnosť zameraná na vesmírny turizmus, ktorá je stále v stratách, vykonala tzv. obrátené delenie akcií. Táto stratégia, ktorá nadobudla účinnosť v pondelok, znížila počet akcií v obehu, čím sa zvýšila cena akcie. Piatková cena akcií spoločnosti bola pod 70 centami. Po vykonaní delenia v pomere 1:20, čo znížilo počet akcií v obehu dvadsaťnásobne, cena akcií vyskočila v pondelok na viac ako 11,50 USD.

  Podobný krok nedávno urobila aj spoločnosť Barnes & Noble Education, ktorá tiež vykonala obrátené delenie akcií v pomere 1:100, čím zvýšila cenu svojich akcií z menej ako 10 centov na približne 8 USD za akciu.

  Na rozdiel od bežného delenia akcií, ktoré znižuje cenu akcií a zvyšuje počet akcií v obehu, obrátené delenie akcií často neprináša želaný pozitívny efekt. V pondelok, po vykonaní obráteného delenia, sa akcie firmy prepadli o viac ako 15 %. Od oznámenia tohto kroku 12. júna stratili akcie spoločnosti takmer tretinu svojej hodnoty.

  Podobne aj akcie Barnes & Noble Education klesli o viac ako 10 % od uskutočnenia obráteného delenia minulý týždeň. Investori si často uvedomujú, že spoločnosti, ktoré potrebujú obrátené delenie akcií na udržanie sa na burze, majú zlé základy a nízku podporu zo strany Wall Street.

  Úspešnejšie spoločnosti, ako napríklad Walmart a Nvidia, často vykonávajú bežné delenie akcií. Tým sa zvyšuje počet akcií v obehu a znižuje ich cena, čo zvyčajne láka viac investorov. Nvidia napríklad rozdelila svoje akcie, čo viedlo k tomu, že investori, ktorí vlastnili jednu akciu v hodnote približne 1,209 USD, skončili s 10 akciami v hodnote približne 120,90 USD za kus. Tento krok nezmenil trhovú hodnotu spoločnosti, ale spravil akcie dostupnejšie pre malých investorov. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 0,2 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +393,7 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +94,7 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 492,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové