More

  UniCredit, jedna z vedúcich bánk v Taliansku, hlási silný rast zisku a tržieb v prvom štvrťroku 2024. Čistý zisk banky dosiahol ročný nárast 24 % na 2,6 miliardy EUR. Tržby medziročne vzrástli o 7,5 %. Akcie v reakcií na výsledky vzrástli 3 %.

  UniCredit, jedna z vedúcich bánk v Taliansku, hlási silný rast zisku a tržieb v prvom štvrťroku 2024. Čistý zisk banky dosiahol ročný nárast 24 % na 2,6 miliardy EUR. Tržby medziročne vzrástli o 7,5 %. Akcie v reakcií na výsledky vzrástli 3 %.

  Kvartálne správy UniCredit

  UniCredit, jedna z vedúcich bánk v Taliansku, oznámila robustné finančné výsledky za prvý štvrťrok 2024, naznačujúce pevný rast zisku aj tržieb. Banka tiež dokázala znížiť svoje prevádzkové náklady počas tohto obdobia, čo odráža pozitívny trend do budúcna. Čistý zisk banky zaznamenal významný ročný nárast o 24 %, dosahujúc 2,6 miliardy EUR. Tento významný rast ziskovosti poukazuje na účinné manažérske stratégie banky a úspešné napĺňanie svojich obchodných cieľov.

  Celkové tržby za prvý štvrťrok vzrástli o 7,5 %, dosahujúc 6,3 miliardy EUR, čo naznačuje silný rast na úrovni príjmov podporovaný rôznymi zdrojmi príjmov a obchodnými segmentmi. Tento nárast tržieb odráža schopnosť UniCreditu využiť príležitosti na trhu a zodpovedať sa meniacim sa potrebám svojich zákazníkov v dynamickom finančnom prostredí. O banke sme nedávno písali aj v článku venovanom TOP akciám indexu Euro Stoxx 50 v minulom roku:

  Medzitým banka hlási efektívnosť nákladov, čo potvrdzuje sekvenčné zníženie o 6,9 % a ročný pokles o 0,7 % prevádzkových nákladov vo výške 2,3 miliardy EUR. Tento pokles nákladov demonštruje odhodlanie optimalizovať svoju prevádzkovú efektívnosť a zlepšiť celkovú ziskovosť.

  Andrea Orcel, generálny riaditeľ UniCredit, komentoval finančné výsledky s dôverou vo výkonnosť banky, pričom zdôraznil, že UniCredit začal rok mimoriadne silnými výsledami. Podčiarkol tiež pokračujúce investičné iniciatívy UniCreditu pri zachovaní rozumnej správy nákladov, čím zdôraznil odhodlanie banky dosahovať viac než slušné výsledky.

  Okrem toho zostala kapitálová sila UniCreditu robustná, pričom pomer CET1 (pomer kapitálu k rizikovým aktívam) vzrástol na 16,2 % počas sledovaného obdobia. Toto naznačuje solídnu kapitálovú pozíciu banky a jej schopnosť podporovať udržateľné rastové iniciatívy pri efektívnom riadení rizík.

  Výkon UniCreditu v prvom štvrťroku zdôrazňuje jeho odolnosť, strategickú orientáciu a záväzok dosahovať dlhodobú hodnotu pre svojich akcionárov. S pevným základom a jasnou trajektóriou rastu je banka dobre pripravená na využitie budúcich príležitostí a navigáciu výziev v neustále sa meniacom sa bankovom priemysle.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 64,4 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +43,1 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +88,9 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 35,8 EUR.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.