More

  Švajčiarska banka UBS vykázala v prvom štvrťroku výrazný nárast zisku. Čistý zisk najväčšej švajčiarskej banky za prvé tri mesiace v roku 2024 výrazne vzrástol na 1,63 miliardy EUR, porovnateľne s 0,96 miliardy EUR v rovnakom období minulého roka.

  Švajčiarska banka UBS vykázala v prvom štvrťroku výrazný nárast zisku. Čistý zisk najväčšej švajčiarskej banky za prvé tri mesiace v roku 2024 výrazne vzrástol na 1,63 miliardy EUR, porovnateľne s 0,96 miliardy EUR v rovnakom období minulého roka.

  Kvartálne výsledky UBS

  Čistý zisk najväčšej švajčiarskej banky za prvé tri mesiace v roku 2024 výrazne vzrástol na 1,63 miliardy EUR, porovnateľne s 0,96 miliardy EUR v rovnakom období minulého roka. Tento impozantný nárast predstavuje 71 % nárast oproti rovnakému obdobiu minulého roka, keď banka zaznamenala dve kvartálne straty počas turbulentného obdobia spojeného s prevzatím banky Credit Suisse.

  Zisk na akciu sa zvýšil zo 0,30 EUR na 0,48 EUR/akcia, čo je dôkazom silnej výkonnosti banky v tomto období. Prevádzkový zisk pred zdanením sa takisto výrazne zvýšil, 11,84 miliardy EUR, čo svedčí o dynamickom raste až na 8,12 miliardy EUR v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Tento rast bol podporený najmä výkonnosťou investičnej banky, ktorá dosiahla 16 % vyšší príjem po fúzii s konkurenčnou bankou Credit Suisse, ktorú koordinovali švajčiarske úrady.

  Spoločnosť tiež oznámila úsporu hrubých nákladov vo výške 1 miliardy EUR a ambíciu dosiahnuť ďalšie úspory vo výške 1,39 miliardy EUR do konca roka. Tieto úspory signalizujú snahu o efektívnejšie riadenie nákladov a optimalizáciu výnosov v snahe dosiahnuť udržateľný a stabilný rast. Celkovo sa zdá, že banka UBS je na správnej ceste k obnoveniu svojej pozície ako jedného z popredných hráčov na finančných trhoch, pričom zároveň ukazuje odhodlanie k dlhodobému rastu a konkurencieschopnosti.

  S touto dynamikou a strategickými opatreniami v mieste, banka UBS sa javí ako atraktívna investičná príležitosť pre investorov sledujúcich trhy v tomto období hospodárskej obnovy a rastu. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 88,6 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +7,9 % za posledných 12 mesiacov o +53,7 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 27,6 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.