More

  Energetická firma Constellation Energy sa stala najvýkonnejšou vo februári 2024 z pomedzi akciového indexu S&P 500. Významný rast si pripísal aj Ralph Lauren a technologický giganti Nvidia či Meta.

  Energetická firma Constellation Energy sa stala najvýkonnejšou vo februári 2024 z pomedzi akciového indexu S&P 500. Významný rast si pripísal aj Ralph Lauren a technologický giganti Nvidia či Meta.

  Index S&P 500 vo februári vzrástol o 5,1 %

  Kľúčový americký index S&P 500 si od začiatku roka pripísal +8,2 %, pričom analytici sa teraz zameriavajú na rok 2024Pôvodné cenové ciele pre index S&P 500 sa pohybovali v rozsahu od 4 200 do 5 000 bodov. Avšak rally v tomto roku prinútila viaceré investičné banky zmeniť svoje cieľové hodnoty pre tento hlavný americký index.

  S&P 500 potreboval viac ako dva roky na získanie posledných 1 000 bodov. Stále väčší počet analytikov z Wall Street však verí, že tentoraz by to mohlo trvať menej ako rok. Keďže S&P 500 nedávno prekročil hranicu 5 000 bodov a pokračoval v dosahovaní nových rekordov, stratégovia zvyšujú svoje ciele na koniec roka. Najnovší je Barclays, ktorý posunul svoj cieľový cenu na koniec roka na 5 300 bodov z pôvodných 4 800, keďže zisky veľkých technologických firiem a ekonomika USA ďalej prekvapujú konsenzus smerom nahor.

  S&P 500 vo februári 2024 vzrástol o +5,1 % a aktuálne sa obchoduje na 5157,4 bodov. Víťazmi tohto roka sú najmä veľký hráči Big Tech spoločností ako Nvidia či Meta. Avšak vo februári ešte lepší výkon, v rámci spoločností v S&P 500, zaznamenali Ralph Lauren či Constellation Energy. Darilo sa viacerým známym spoločnostiam. Výrobca solárnych zariadení Enphase Energy oznámil, že očakáva normalizáciu úrovne skladov a zlepšenie dopytu po jeho produktoch.

  Uber ohlásil vôbec prvý celoročný prevádzkový zisk od svojho založenia v roku 2009. Zlepšené finančné ukazovatele potvrdila aj metrika mesačných aktívnych ukazovateľov platformy, ktorých bolo o 15 % ako pred rokom. Podobne na tom bol aj ďalší kľúčový ukazovateľ, počet jázd. Akcie firmy ešte viac vzrástli po tom, čo predstavil svoj program na spätný odkup akcií v hodnote 7 miliárd USD.

  Pomyselnú TOP 15 uzatvára Diamondback Energy, ktorý ohlásil fúziu s konkurenčnou Endeavor Energy. Toto zlúčenie by vytvorilo ropnú a plynárenskú spoločnosť, ktorá by mohla mať hodnotu viac ako 50 miliárd USD. Spoločnosť by tak bola tretím najväčším producentom ropy a plynu na najväčšom ropnom poli v USA, ktoré sa nachádza v západnom Texase a Novom Mexiku. Objemy ropy a plynu takto vytvorenej spoločnosti by boli len za gigantmi ako Exxon Mobil Chevron.

  Index S&P 500 vo februári vzrástol o 5,1 %. Najvýkonnejšie akcie indexu S&P 500 za február 2024.

  Wall Street zvyšuje cieľ pre S&P 500

  Len niekoľko mesiacov po stanovení cieľa pre index S&P 500 na rok 2024, stratégovia spoločnosti Goldman Sachs znovu zvýšili svoj odhad, čo odráža optimistický výhľad Wall Street voči ziskom. Kostin predpokladá, že S&P 500 sa do konca tohto roka dostane na úroveň 5200 bodov, čo naznačuje nárast o 3,9 % oproti uzávierke v piatok, pričom zvýšil svoj predpoklad z úrovne 5100 bodov, ktorú predpovedal v polovici decembra.

  Goldmanov cieľový kurz 5200 bodov pre S&P 500 na rok 2024 je teraz medzi najvyššími na Wall Street a pridáva sa k býčím predpovediam, ako sú tie od Toma Lee z Fundstrat Global Advisors a hlavného stratéga spoločnosti Oppenheimer Asset Management Johna Stoltzfusa, ktorí obaja zdieľajú podobný výhľad na koniec roka. Bežiaci ziskový štvrťrok doteraz potvrdil to, čo býci očakávali celý čas, vysoké zisky. Z takmer 84 % trhovej kapitalizácie indexu S&P 500, ktoré doposiaľ uviedli svoje výsledky, 79 % firiem prekonalo očakávania.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  S&P 500 môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.