More

  Striebro je na najvyššej úrovni od roku 2013. Cena striebra za posledný mesiac vzrástla o viac ako 16 % a za posledný rok dokonca o 34 %. Pomery cien zlata a striebra klesli na úroveň 10-ročného kĺzavého priemeru.

  Striebro je na najvyššej úrovni od roku 2013. Cena striebra za posledný mesiac vzrástla o viac ako 16 % a za posledný rok dokonca o 34 %. Pomery cien zlata a striebra klesli na úroveň 10-ročného kĺzavého priemeru.

  Striebro rastie

  Cena striebra za posledný mesiac vzrástla o viac ako 16 % a za posledný rok dokonca o 34 %. Striebro intenzívne posilňuje už druhý týždeň po sebe a nedávno prekročilo hranicu 31 USD za uncu. Túto hranicu pritom prekročilo prvý krát od roku 2013. Napriek zmiešaným ekonomickým údajom z Číny, pozitívne vplyvy z prísľubov väčšej podpory pre spotrebiteľov a realitný trh vytvárajú priaznivé prostredie pre rast cien kovov.

  Striebro zažíva významné zotavenie a jeho cena stúpa, čo z neho robí atraktívnu investičnú príležitosť. Pomery cien zlata a striebra klesli na úroveň 10-ročného kĺzavého priemeru, čo možno považovať za prvý významný medzník. Tento pomer, indikátor, ktorý sledujú mnohí investori, naznačuje možný ďalší rast striebra. Druhým dôležitým medzníkom by mohol byť 20-ročný statický priemer, ktorý sa pohybuje v blízkosti miním z rokov 2017 a 2021, okolo hodnoty 68.

  Pri súčasnej cene zlata okolo 2 400 USD za uncu by tento pomer znamenal ocenenie striebra na úrovni 35,3 USD za uncu, čo predstavuje viac ako 15 % nárast oproti súčasným úrovniam. Takýto rast by tiež znamenal testovanie lokálnych maxím zo septembra 2012. Tieto projekcie naznačujú, že striebro má výrazný potenciál na ďalší rast, čo z neho robí zaujímavú komoditu pre investorov hľadajúcich diverzifikáciu svojho portfólia.

  Striebro nie je len o relatívnom cenovom tlaku v porovnaní so zlatom, má aj silné fundamentálne základy pre ďalší rast. Trh so striebrom sa pripravuje na štvrtý veľký nedostatok v rade, čo ďalej zvyšuje jeho hodnotu. Tento kov je kritický pre množstvo nových technológií, najmä v oblasti energetiky.

  Striebro sa využíva v rôznych priemyselných aplikáciách, vrátane výroby solárnych panelov, elektroniky a batérií. Rýchlo rastúci sektor obnoviteľnej energie, ktorý zahŕňa solárne a veterné energie, zvyšuje dopyt po striebre. Striebro je nevyhnutné pre výrobu solárnych článkov, čo znamená, že jeho spotreba bude stúpať spolu s rastom obnoviteľných zdrojov energie.

  Investori, ktorí hľadajú príležitosti v komoditných trhoch, by mali venovať pozornosť striebru. Jeho rastúca cena, podporená silnými fundamentálnymi faktormi a historickými trendmi, naznačuje, že striebro môže byť zaujímavou investíciou. Navyše, rastúci dopyt po striebre v priemysle a technológiách znamená, že tento kov má potenciál na dlhodobý rast.

  Trojská unca (označovaná aj ako „troy ounce“) je jednotkou hmotnosti, ktorá sa často používa na meranie hmotnosti drahých kovov, vrátane zlata. Je to trochu iný systém ako bežná unca (avoirdupois unca), ktorá sa používa na meranie hmotnosti v mnohých iných súvisiacich oblastiach.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Striebro môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové