More

  Shein plánuje podať žiadosť o IPO v Londýne už tento týždeň, čo by mohlo ohodnotiť spoločnosť na približne 64 miliárd USD.

  Shein plánuje podať žiadosť o IPO v Londýne už tento týždeň, čo by mohlo ohodnotiť spoločnosť na približne 64 miliárd USD.

  Shein sa chystá na IPO

  Online módny predajca Shein plánuje podať žiadosť o prvotnú verejnú ponuku (IPO) v Londýne už tento týždeň, čo by mohlo ohodnotiť spoločnosť na približne 64 miliárd USD. Načasovanie podania sa môže zmeniť a nie je isté, že dôjde k dohode. Počiatočná verejná ponuka Shein by sa mohla stať jedným z najväčších IPO v histórii Spojeného kráľovstva, čím by obnovila časť trhovej hodnoty, ktorú Londýn stratil kvôli spoločnostiam, ktoré presunuli svoje primárne kótovanie do New Yorku. Londýnska burza cenných papierov tiež do značnej miery vynechala tohtoročné oživenie európskych IPO.

  Londýnska burza je v úpadku. Počet kótovaných spoločností klesol v roku 2023 na rekordnú úroveň na 1 836, čím sa ešte viac prehĺbil klesajúci trend z posledných rokov. Analýza údajov LSE, ktorú vykonala investičná platforma XTB, ukázala, že počet spoločností kótovaných na hlavnom trhu a juniorskom trhu AIM klesol v roku 2023 o 6 %, čo je s určitým odstupom najrýchlejšie tempo poklesu zaznamenané za posledné desaťročie.

  Shein aktívne zvažoval Londýn, keďže považoval za nepravdepodobné, že by Americká komisia pre cenné papiere (SEC) schválila IPO v New Yorku. Medzi tými, ktorí požiadali SEC o jeho zablokovanie, bol aj americký senátor Marco Rubio, ktorý tvrdil, že spoločnosť musí zverejniť viac informácií o svojich operáciách v Číne.

  Podnik, ktorý bol založený v Číne a teraz má sídlo v Singapure, odmietol komentovať IPO. Spoločnosť stále potrebuje schválenie od Čínskej komisie pre reguláciu cenných papierov, aby mohla pokračovať v kótovaní podľa nových pravidiel, ktoré stanovujú overovacie požiadavky na spoločnosti pred IPO mimo Číny.

  Hovory o IPO sa obnovili po tom, čo Spojené kráľovstvo oznámilo voľby na 4. júla, pričom prieskumy verejnej mienky ukazujú opozíciu Labouristickej strany ďaleko pred Konzervatívcami. Donald Tang, výkonný predseda firmy, hovoril s viacerými labouristickými politikmi, vrátane tieňového ministra pre podnikanie Jonathana Reynoldsa, uviedli Sky News.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie rôznych firiem môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové