More

  Akcie Robinhood vzrástli po oznámení plánu na odkup akcií za 1 miliardu USD. V reakcií na to jej akcie vzrástli o takmer 5 %.

  Akcie Robinhood vzrástli po oznámení plánu na odkup akcií za 1 miliardu USD. V reakcií na to jej akcie vzrástli o takmer 5 %.

  Robinhood oznámil buyback

  Akcie spoločnosti Robinhood vzrástli po tom, čo brokerská firma oznámila, že jej predstavenstvo schválilo program na odkup akcií v hodnote 1 miliardy USD, v reakcií na to jej akcie vzrástli o takmer 5 %. Tento rok sú akcie vyššie o 60 % v porovnaní s 11 % nárastom indexu S&P 500.

  Spoločnosť uviedla, že odkupy akcií začnú v treťom štvrťroku a budú trvať dva až tri roky, v závislosti od obchodných a trhových podmienok. Robinhood tiež oznámil, že plánuje meniť tempo nasadzovania kapitálu v závislosti od ceny svojich akcií. Manažment charakterizoval odkupy akcií ako znak zrelosti svojho podnikania. Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť uviedla, že získava nových zákazníkov a aktíva od konkurencie.

  „Keďže náš biznis a peňažný tok naďalej rastú, s potešením oznamujeme program odkupu akcií v hodnote 1 miliardy USD, aby sme vrátili hodnotu našim akcionárom,“ uviedol finančný riaditeľ Robinhood Jason Warnick. Spoločnosť sa snaží prehĺbiť vzťahy so zákazníkmi rozširovaním ponuky produktov a služieb. Napríklad zaviedla dôchodkové účty, kreditnú kartu a vylepšila svoju predplatiteľskú službu.

  Tieto snahy pomohli spoločnosti prekonať odhady ziskov za prvý štvrťrok. Spoločnosť vykázala zisk na akciu vo výške 18 centov pri rekordných tržbách 618 miliónov USD. To sa porovnáva so stratou 57 centov na akciu pri tržbách 441 miliónov USD za prvý štvrťrok 2023. Aktíva pod správou v prvom štvrťroku medziročne vzrástli o 65 % na 129,6 miliardy USD. Aj iné spoločnosti v oblasti správy majetku a brokerské firmy tento rok zaznamenali nárast aktivity investorov.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 17,9 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +65,5 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +129,5 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 20,5 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové