More

  Predaje nemeckého výrobcu luxusných automobilov Porsche v prvej polovici roka klesli o 7 %, modelu Cayenne sa darilo.

  Predaje nemeckého výrobcu luxusných automobilov Porsche v prvej polovici roka klesli o 7 %, modelu Cayenne sa darilo.

  Nárast predaja Porsche v Európe

  Nemecký výrobca luxusných automobilov Porsche oznámil, že v prvom polroku 2024 dodal zákazníkom na celom svete 155 945 vozidiel, čo predstavuje medziročný pokles o 7 %. Napriek tomuto poklesu automobilka vyjadrila spokojnosť s dosiahnutými výsledkami. Detlev von Platen, člen predstavenstva zodpovedný za predaj a marketing, uviedol, že spoločnosť sa mohla opäť spoľahnúť na svoju veľmi dobre vyváženú štruktúru predaja. Táto stratégia umožnila automobilke kompenzovať problémy na jednotlivých trhoch a udržať si silnú pozíciu na globálnom trhu.

  V Európe, bez zahrnutia domáceho nemeckého trhu, predala spoločnosť 38 611 vozidiel, čo predstavuje nárast o 6 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Tento pozitívny výsledok pomohol vyvážiť poklesy na iných trhoch a ukázal, že európski zákazníci naďalej preferujú luxusné automobily značky Porsche.

  Najúspešnejším modelom v portfóliu spoločnosti bol Porsche Cayenne, ktorého predaje vzrástli o 16 % na 54 587 kusov v porovnaní s prvým polrokom 2023. Tento model, ktorý kombinuje luxus, výkon a všestrannosť, sa ukázal byť obľúbenou voľbou medzi zákazníkmi na celom svete.

  Aj keď celkové predaje klesli, firma sa zameriava na ďalšie inovácie a expanziu na kľúčových trhoch. Spoločnosť plánuje pokračovať v posilňovaní svojej prítomnosti v Európe a zároveň pracovať na riešení výziev, ktorým čelí na iných trhoch. Detlev von Platen vyjadril optimizmus ohľadom budúcnosti a zdôraznil, že nemecký výrobca áut bude naďalej investovať do technológií a rozširovania svojho produktového portfólia.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové