More

  Microsoft oznamuje nové plne digitálne konzoly Xbox na výstave hier 2024. Tento posun predstavuje významný vývoj v hernom priemysle.

  Microsoft oznamuje nové plne digitálne konzoly Xbox na výstave hier 2024. Tento posun predstavuje významný vývoj v hernom priemysle.

  Spoločnosť Microsoft nedávno odhalila plne digitálnu konzolu Xbox

  Spoločnosť Microsoft nedávno odhalila plne digitálnu konzolu Xbox, ktorá by mala vyjsť koncom tohto roka, počas svojho veľmi očakávaného Games Showcase 2024. Spolu s oznámením novej verzie plne digitálneho Xbox Series S spoločnosť tiež odhalila, že nadchádzajúce verzie z konzol Xbox Series X by sa malo stať digitálnym. Tento posun predstavuje významný vývoj v hernom priemysle, ktorý uspokojuje rastúci dopyt po digitálnych herných zážitkoch.

  Počas prezentácie spoločnosť Microsoft podrobne opísala svoje plány na uvedenie novej konzoly Xbox Series S a digitálnych verzií konzol Xbox Series X práve včas na sviatočnú sezónu a vianočný darčekový trh. Očakáva sa, že nové konzoly ponúknu vylepšené herné zážitky bez potreby fyzických diskov, čo hráčom uľahčí digitálny prístup a ukladanie ich obľúbených hier.

  Okrem plne digitálnych konzol Microsoft oznámil aj špeciálnu edíciu konzoly Series X so zvýšenou úložnou kapacitou približne 2 terabajty (TB). Táto edícia je zameraná na serióznych a profesionálnych hráčov, ktorí vyžadujú dostatok priestoru pre svoje rozsiahle knižnice hier a potreby vysokého výkonu. Ukážka hier 2024 nebola len o hardvéri. Microsoft tiež odhalil robustný rad pripravovaných hier, vrátane populárnych franšíz a nových titulov, ktoré určite nadchnú hernú komunitu. Niektoré z výnimočných oznámení zahŕňali ďalší diel série „Call of Duty“ s názvom „Call of Duty: Black Ops 6“ a ďalšiu kapitolu franšízy „Assassin’s Creed“, „Assassin’s Creed Shadows“.

  Medzi ďalšie významné hry odhalené počas prezentácie patria:

  • Age of Mythology: Retold’
  • ‘Doom: The Dark Ages’
  • ‘Gears of War: E-Day’
  • ‘Indiana Jones and the Great Circle’
  • ‘Perfect Dark’
  • ‘State of Decay 3’

  Tieto oznámenia sú obzvlášť dôležité vzhľadom na súčasný stav herného priemyslu, ktorý čelil mnohým výzvam vrátane zatvárania štúdií, slabého predaja a zvýšeného prepúšťania. Nárast dopytu po hrách spôsobený pandémiou viedol k rýchlemu rozšíreniu a náboru, ale realita po pandémii spôsobila pokles, čo malo za následok finančné napätie pre mnohé herné spoločnosti.

  Na riešenie týchto výziev sa spoločnosti ako Microsoft prispôsobujú tým, že ponúkajú nové služby predplatného, ​​ako je Xbox Game Pass, ktorý hráčom poskytuje prístup k rozsiahlej knižnici hier za mesačný poplatok. Táto stratégia nielenže priťahuje nových hráčov, ale aj udržiava existujúcich tým, že ponúka nepretržitú hodnotu.

  V nedávnom rozhovore pre Windows Central CEO Xboxu Phil Spencer naznačil možnosť vreckového herného zariadenia Xbox. Spomenul svoje skúsenosti s Lenovo Legion Go a rozobral dôležitosť bezproblémového hrania na rôznych zariadeniach. Spencer zdôraznil hodnotu Xbox Play Anywhere, dlhodobej stratégie, ktorej cieľom je umožniť hráčom hrať svoje hry na rôznych zariadeniach vrátane cloudového streamovania.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové