More

  Maloobchodné tržby a priemyselná produkcia v Číne zaznamenali rast. Čínska vláda intenzívne pracuje na oživení hospodárskeho rastu.

  Maloobchodné tržby a priemyselná produkcia v Číne zaznamenali rast. Čínska vláda intenzívne pracuje na oživení hospodárskeho rastu.

  Maloobchodné tržby a produkcia rástli

  Maloobchodné tržby v Číne zaznamenali v máji nárast o 3,7 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Tento výsledok predstavuje výrazné zlepšenie oproti aprílovému nárastu o 2,3 %. Maloobchodné tržby sú kľúčovým ukazovateľom spotrebiteľských výdavkov, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie ekonomickej aktivity v krajine. Napriek rastu maloobchodných tržieb priemyselná produkcia v Číne zaznamenala spomalenie. Mesiac máj priniesol expanziu vo výške 5,6 %, čo je pokles oproti aprílovému nárastu o 6,7 %. Tieto údaje naznačujú, že hoci spotrebiteľská strana ekonomiky vykazuje známky zlepšenia, výrobné sektory čelia výzvam.

  Čínska vláda intenzívne pracuje na oživení hospodárskeho rastu v čase, keď krajina čelí rastúcej nezamestnanosti a pokračujúcej kríze na trhu s nehnuteľnosťami. Národný štatistický úrad vo svojej správe zdôraznil, že ekonomika je celkovo stabilná a pokračuje v procese zotavovania. Medzinárodný menový fond (MMF) v uplynulých týždňoch revidoval svoju prognózu rastu čínskej ekonomiky na 5 % pre tento rok. Tento odhad je v súlade s cieľmi stanovenými čínskou vládou a naznačuje dôveru v schopnosť krajiny zvládnuť súčasné ekonomické výzvy.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie čínskych spoločností si môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové