More

  Kryptomeny pokračujú v páde. Bitcoin dosiahol mesačné minimum, dopyt po ETF ochladol.

  Kryptomeny pokračujú v páde. Bitcoin dosiahol mesačné minimum, dopyt po ETF ochladol.

  Kryptomeny v páde

  Straty na trhu s kryptomenami narastajú po druhom najhoršom týždennom poklese v roku 2024. To signalizuje ochladenie dopytu po bitcoinových ETF. Bitcoin, spolu s ďalšími kryptomenami, zaznamenal výrazný pokles po minulom týždni, ktorý bol jedným z najhorších v tomto roku pre digitálne meny. Výkonnosť 100 najväčších digitálnych aktív klesla za sedem dní do nedele približne o 5 %, čo je najväčší pokles od apríla. Bitcoin sa v pondelok ráno oslabil na viac než jednomesačné minimum 62 275 USD.

  Pokles bitcoinu signalizuje ochladenie dopytu po bitcoinových ETF. Negatívny vplyv na kryptomeny má aj neistota týkajúca sa ďalšieho smerovania menovej politiky. Šesťdňový odlev peňazí z amerických bitcoinových ETF je ďalším faktorom, ktorý prispel k poklesu ceny najväčšej digitálnej meny.

  Jedným z hlavných dôvodov zhoršenia nálady na trhu s kryptomenami sú pochybnosti o tom, že americká centrálna banka (Fed) začne čoskoro uvoľňovať menovú politiku. Oslabenie digitálnych aktív je varovným signálom, že rizikový apetít investorov sa znižuje. Tento sentiment sa prejavil aj na bitcoine, ktorý sa v marci dostal na rekordných 73 798 USD, ale v prebiehajúcom kvartáli zaostáva za tradičnými aktívami, ako sú akcie, dlhopisy a zlato. Analytici predpokladajú, že oslabenie digitálnych aktív môže pokračovať, najmä ak Fed nepristúpi k uvoľneniu menovej politiky. Kryptomeny čelia výzvam v podobe znižujúceho sa dopytu a menovej neistoty, čo môže mať vplyv na ich budúcu výkonnosť.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Bitcoinové ETF si môžete kúpiť TU.

  .

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové