Inflácia v eurozóne klesla v auguste na 5,2%. Augustová miera inflácie v eurozóne je najnižšia od januára 2022, ale stále sa drží vysoko nad cieľom ECB, ktorým je inflácia na úrovni 2%. V celej EÚ klesla inflácia na 5,9 % z júlových 6,1 %.

  0
  6
  xtb
  Predchádzajúci článokČínsky gigant Alibaba plánuje investovať v Turecku 1,88 miliardy EUR do Trendyolu, jednej z najznámejších tureckých platforiem elektronického obchodu. Pôjde o vytvorenie dátového a logistického centra v Ankare, ako aj exportného prevádzkového centra v Istanbule.
  Ďalší článokTaliansky protimonopolný úrad začal nové vyšetrovanie írskej leteckej spoločnosti Ryanair. Podozrieva dopravcu z využívania dominantného postavenia na trhu „na rozšírenie svojej moci“ aj v iných sektoroch, ako sú hotely a požičovne áut, na úkor cestovných kancelárií.
  Marek pracuje ako analytik finančných trhov a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.