More

  Honeywell oznámil, že kúpi spoločnosť CAES Systems, poskytovateľa technológií pre letecký a obranný priemysel, za 1,9 miliardy USD.

  Honeywell oznámil, že kúpi spoločnosť CAES Systems, poskytovateľa technológií pre letecký a obranný priemysel, za 1,9 miliardy USD.

  Honeywell posilňuje rast

  Honeywell oznámil, že kúpi spoločnosť CAES Systems, poskytovateľa technológií pre letecký a obranný priemysel, za 1,9 miliardy USD. Táto akvizícia je súčasťou stratégie na podporu rastu prostredníctvom troch hlavných obchodných trendov, automatizácie, budúcnosti letectva a energetickej transformácie.

  Od nástupu Vimal Kapura ako výkonného riaditeľa v júni 2023, Honeywell sa zameriava na tri „kľúčové trendy“ automatizácia, budúcnosť letectva a energetická transformácia. Transakcia s CAES je treťou akvizíciou Honeywellu tento rok, pričom všetky tri zmluvy pod vedením Kapura preukázali zvýšenú aktivitu v oblasti fúzií a akvizícií, čo bolo pod predchádzajúcim vedením menej viditeľné.

  Deane Dray, akciový analytik v RBC Capital Markets, uviedol „veríme, že pod vedením Vimala Kapura došlo k významnému nárastu akvizičnej aktivity, čo bolo pod predchádzajúcim riaditeľom menej prítomné.“ CAES Systems vyvíja elektroniku, ako sú anténne systémy a komunikačné siete pre letecké a obranné spoločnosti. Akvizícia prichádza v čase, keď objednávky v reakcii na dlhodobé konflikty, vrátane Rusko-Ukrajiny a Izrael-Hamas, výrazne vzrástli.

  Táto dohoda dopĺňa ponuku Honeywellu v programoch ako Lockheed Martin’s F-35, Boeing’s EA-18G a rakety vrátane Raytheon’s AMRAAM. Sheila Kahyaoglu, akciová analytička v Jefferies, uviedla „táto dohoda posilňuje portfólio Honeywellu a rozširuje jeho prítomnosť v kritických programoch obranného priemyslu.“

  Akvizícia CAES, ktorú vlastní súkromná kapitálová spoločnosť Advent International, je naplánovaná na uzavretie v druhej polovici roku 2024. Očakáva sa, že pridá k upravenému zisku na akciu (EPS) Honeywellu v prvom úplnom roku vlastníctva. S touto akvizíciou Honeywell nasadil takmer 10 miliárd USD, čo predstavuje približne 40 % cieľovej sumy stanovenej v roku 2023 na fúzie, akvizície a buybacky, a to v polovici plánovaného trojročného obdobia.

  „Táto dohoda poskytne ďalšie automatizované zariadenia a približne 2 200 zamestnancov, z ktorých mnohí sú vysoko kvalifikovaní inžinieri, ktorí môžu posilniť letecké operácie,“ uviedol Honeywell. Advent International kúpil CAES (vtedy Cobham Advanced Electronic Solutions) za 5 miliárd USD v januári 2020 a neskôr vytvoril CAES ako samostatný subjekt v roku 2021. Táto akvizícia je pre Honeywell dôležitým krokom v jeho stratégii rastu a expanzie v sektore letectva a obrany.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 140,1 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +2,9 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +6,2 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 215,1 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové