More

  Goldman Sachs zvyšuje cieľ S&P 500 pre rok 2024 na 5200 bodov. Goldmanov cieľ na rok 2024 je v súčasnosti medzi najvyššími na Wall Street. Z takmer 84 % trhovej kapitalizácie indexu S&P 500, ktoré doposiaľ reportovali kvartálne výsledky, 79 % firiem prekonalo očakávania.

  Goldman Sachs zvyšuje cieľ S&P 500 pre rok 2024 na 5200 bodov. Goldmanov cieľ na rok 2024 je v súčasnosti medzi najvyššími na Wall Street. Z takmer 84 % trhovej kapitalizácie indexu S&P 500, ktoré doposiaľ reportovali kvartálne výsledky, 79 % firiem prekonalo očakávania.

  Goldman Sachs zvyšuje cieľ pre S&P 500

  Len niekoľko mesiacov po stanovení cieľa pre index S&P 500 na rok 2024, stratégovia spoločnosti Goldman Sachs znovu zvýšili svoj odhad, čo odráža optimistický výhľad Wall Street voči ziskom. Kostin predpokladá, že S&P 500 sa do konca tohto roka dostane na úroveň 5200 bodov, čo naznačuje nárast o 3,9 % oproti uzávierke v piatok, pričom zvýšil svoj predpoklad z úrovne 5100 bodov, ktorú predpovedal v polovici decembra.

  Goldmanov cieľový kurz 5200 bodov pre S&P 500 na rok 2024 je teraz medzi najvyššími na Wall Street a pridáva sa k býčím predpovediam, ako sú tie od Toma Lee z Fundstrat Global Advisors a hlavného stratéga spoločnosti Oppenheimer Asset Management Johna Stoltzfusa, ktorí obaja zdieľajú podobný výhľad na koniec roka. Bežiaci ziskový štvrťrok doteraz potvrdil to, čo býci očakávali celý čas, vysoké zisky. Z takmer 84 % trhovej kapitalizácie indexu S&P 500, ktoré doposiaľ uviedli svoje výsledky, 79 % firiem prekonalo očakávania.

  Obdobie kvartálnych výsledkov bolo zmiešané pre „Magnificent Seven„. Zatiaľ čo Meta, Amazon a Microsoft prekonali očakávania, Tesla sklamala a Apple upozornila na slabosť v Číne. Investori vo veľkej miere očakávajú výsledky spoločnosti Nvidia, ktoré majú byť zverejnené tento týždeň, aby potvrdili, že akcie dokážu splniť vysoko nastavené očakávania v súvislosti s boomom v umelej inteligencii.

  Stratégovia z Goldman Sachs očakávajú, že hodnotové násobky S&P 500 aj jeho rovnomerného zloženia sa budú pohybovať blízko súčasných úrovní, na 20 a 16-násobok ziskov, „čím bude rast ziskov hlavným faktorom zostávajúceho rastu tohto roku“.

  Index S&P 500 tento rok vzrástol o 4,9 % po silnom roku 2023, poháňaný očakávaniami o zmene politiky Federálneho rezervného systému a ako optimizmus voči umelej inteligencii zvýšil akcie technologických spoločností. Očakáva sa, že zisky v 500-člennom indexe v roku 2024 porastú o 8,8 % oproti minulému roku.

  Index S&P 500 prekonal svoj historický vrchol po prvýkrát po dvoch rokoch v januári, zatiaľ čo Nasdaq 100 dosiahol svoj prvý rekord podobným spôsobom v decembri, potom čo Fed signalizoval, že jeho agresívne zvýšenia úrokov na zadržanie inflácie sú pravdepodobne u konca.

  Kolegovia z Wall Street, ako sú tí z Bank of America, signalizovali ochotu potenciálne zvýšiť svoje koncoročné ciele aj na základe myšlienky, že investori nie sú dostatočne optimistickí. Medián cieľa S&P 500 podľa takmer 12 stratégov sledovaných agentúrou Bloomberg je v súčasnosti do polovice januára na úrovni 4 950. „Najväčšie riziko pre S&P 500 v blízkej budúcnosti je inflačné,“ povedala Savita Subramanian z Bank of America. „Náš cieľ 5 000 je pravdepodobne príliš nízky v blízkej budúcnosti.“

  Dokonca aj Michael Wilson z Morgan Stanley, jeden z najvýraznejších medvedích hlasov na Wall Street, teraz očakáva, že zisky na americkom akciovom trhu sa rozšíria aj do menej obľúbených kútov ako veľké technologické spoločnosti, ktoré tomuto rally doteraz dominovali. Jeho cieľom na rok 2024 zostáva 4 500, čo znamená približne 10 % pokles.

  Za posledný rok vzrástol index o +24,9 % a za posledný mesiac si pripísal +3 %. V súčasnosti je na hodnote 4995,3 bodu.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Indexy môžete kúpiť TU.