More

  Najväčší brazílsky výrobca lietadiel Embraer oznámil tržby za minulý rok 5,3 miliardy USD a predpokladá zvýšený dopyt po ich lietadlách v tomto roku. Embraer je tretím najväčším výrobcom lietadiel na svete, po Airbuse a Boeingu.

  Najväčší brazílsky výrobca lietadiel Embraer oznámil tržby za minulý rok 5,3 miliardy USD a predpokladá zvýšený dopyt po ich lietadlách v tomto roku. Embraer je tretím najväčším výrobcom lietadiel na svete, po Airbuse a Boeingu.

  Kvartálne výsledky Embraer

  Brazílska spoločnosť dosiahla konsolidované tržby vo výške 5,27 miliardy USD minulý rok. Tento výsledok je v súlade s pôvodným odhadom spoločnosti, ktorý sa pohyboval v rozmedzí od 5,2 miliardy do 5,7 miliardy USD. Brazílsky výrobca lietadiel, plánuje zvýšiť dodávky a tržby v tomto roku. Napriek tomu bude musieť riešiť aj problémy v dodávateľskom reťazci. Tretí najväčší výrobca lietadiel po Airbuse a Boeingu odhaduje, že v roku 2024 dodá zákazníkom od 125 do 135 biznisových lietadiel. V roku 2023 ich dodal 115. Čo sa týka komerčných lietadiel, plánuje dodávku od 72 do 80 strojov, zatiaľ čo vlani ich dodal 64.

  Spoločnosť očakáva, že celkové konsolidované tržby dosiahnu tento rok od 6 miliárd do 6,4 miliardy USD. To by znamenalo rast o 21,5 % v prípade horného rozsahu prognózy. Napriek predpokladom rastu dodávok a tržieb Embraer upozornil, že stále čelí problémom v dodávateľskom reťazci, ktoré sa negatívne prejavili aj na výsledkoch za rok 2023. Tržby spoločnosti klesli medziročne o takmer 7 % v poslednom kvartáli minulého roka.

  Embraer je brazílska spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu lietadiel a leteckých technológií. Je to jeden z najväčších výrobcov komerčných a biznisových lietadiel na svete. Spoločnosť vyrába širokú škálu lietadiel, vrátane regionálnych dopravných lietadiel, biznisových lietadiel a vojenských lietadiel. Je známa nielen svojimi výrobnými schopnosťami, ale aj technologickými inováciami a kvalitou svojich produktov. Výrobca lietadiel má sídlo v Brazílii a pôsobí na celosvetovom trhu s leteckými technológiami.

   V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 4,3 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +48,5 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 23,5 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.