More

  Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, pohrozil zákazom zariadení Apple vo svojich firmách po oznámení partnerstva medzi Apple a OpenAI

  Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, pohrozil zákazom zariadení Apple vo svojich firmách po oznámení partnerstva medzi Apple a OpenAI

  Elon Musk kritizuje spoluprácu Apple a OpenAI

  V pondelok, po oznámení partnerstva medzi Apple a OpenAI, generálny riaditeľ Tesly Elon Musk vyjadril vážne obavy týkajúce sa ochrany informácií používateľov. Apple oznámil, že jeho hlasový asistent Siri bude môcť využívať generatívny chatbot ChatGPT od OpenAI. Užívatelia budú musieť dať povolenie na zdieľanie svojich otázok s ChatGPT a ich žiadosti a informácie nebudú zaznamenávané.

  Musk na svojej sociálnej platforme X označil túto softvérovú integráciu medzi Apple a OpenAI za „neprijateľné bezpečnostné narušenie“ a povedal, že Apple „nemá poňatia, čo sa v skutočnosti deje“. „Je absurdné, že Apple nie je dosť inteligentný na to, aby vytvoril vlastnú AI, ale je nejako schopný zabezpečiť, že OpenAI ochráni vašu bezpečnosť a súkromie!“ napísal Musk po udalosti.

  Musk špecificky uviedol, že zariadenia Apple budú zakázané, ak spoločnosť „integruje OpenAI na úrovni operačného systému“. V reakcii na príspevok od CEO Apple Tima Cooka, Musk tvrdil, že zakáže zariadenia Apple v priestoroch svojich firiem, ak Cook neprestane s tým, čo nazval „strašidelným spywarom“. Dodal, že návštevníci jeho firiem budú musieť odovzdať svoje zariadenia Apple pri vstupe. Tesla, najväčšia Muskova spoločnosť, zamestnávala k 31. decembru 140 473 ľudí po celom svete. Spoločnosť tento rok prepustila viac ako 10 % zamestnancov.

  Musk spoluzaložil OpenAI v roku 2015 a odstúpil z jej predstavenstva v roku 2018. V poslednej dobe bol hlasným kritikom spoločnosti a jej generálneho riaditeľa Sama Altmana. V marci Musk žaloval OpenAI a Altmana, okrem iného, za to, že údajne opustili zakladajúcu misiu spoločnosti vyvíjať AI „pre prospech celého ľudstva“.

  Musk nedávno získal 6 miliárd USD v investičnom kole pre svoju potenciálnu konkurenciu OpenAI, spoločnosť xAI, ktorej prvý produkt Grok má byť politicky nekorektnou odpoveďou na ChatGPT. Okrem Tesly, SpaceX a xAI je Musk zakladateľom startupu s mozgovým rozhraním Neuralink a tunelovacieho podniku Boring Company.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové