ECB dnes v súlade s očakávaniami opäť zvýšila svoju kľúčovú úrokovú sadzbu o 0,25 p.b. na 4,50%. Ide o vôbec najvyššiu hodnotu od zavedenia eura v roku 1999. Inflácia je síce v eurozóne najnižšia od januára 2022, s hodnotou 5,3 % ale nemôže byť ECB spokojná.

  0
  8
  xtb
  Predchádzajúci článokMedziročná inflácia v USA v auguste stúpla na 3,7% z júlových 3,2%. Je to prudší nárast, ako sa čakalo, a najvýraznejší za viac než rok. Analytici odhadovali augustovú infláciu v priemere na 3,6%.
  Ďalší článokHornbach v 1. polroku zaznamenal tržby 3,44 miliardy EUR, čo predstavuje 0,6 % pokles oproti minulému roku. Prevádzkový zisk však klesol o 20,2 %, pričom spoločnosť zhoršila vyhliadky na celý rok.
  Marek pracuje ako analytik finančných trhov a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.