More

  Svetový výrobca alkoholických nápojov Constellation Brands zvýšil zisk v 1. Štvrťroku o vyše 45 %. Akcie aj tak v prepade.

  Svetový výrobca alkoholických nápojov Constellation Brands zvýšil zisk v 1. Štvrťroku o vyše 45 %. Akcie aj tak v prepade.

  Constellation Brands zvyšuje zisk

  Svetový výrobca alkoholických nápojov Constellation Brands oznámil, že za 1. štvrťrok obchodného roka 2024/2025, ktorý sa skončil v máji, zaznamenal rast zisku o vyše 45 %. Tento výsledok prekonal očakávania analytikov a bol podporený najmä vysokým dopytom po značkách piva. Čistý zisk spoločnosti dosiahol 877 miliónov USD, čo predstavuje medziročný rast o 45,3 %. Po úprave o mimoriadne položky bol upravený zisk na úrovni 654,5 milióna USD, teda 3,57 USD na akciu. Analytici pritom očakávali upravený zisk na akciu vo výške 3,46 USD.

  Tržby spoločnosti Constellation Brands dosiahli 2,66 miliardy USD, čo predstavuje medziročný nárast o 6 %. Tento výsledok bol však mierne pod očakávaniami analytikov, ktorí predpokladali tržby na úrovni 2,67 miliardy USD. Tržby boli ovplyvnené najmä slabším dopytom po prémiových vínach a destilátoch, avšak zvýšený dopyt po pive pomohol ich rastu.

  Constellation Brands má vo svojom portfóliu známe značky ako Svedka Vodka, Casa Noble Tequila, a pivá Corona Premier, Modelo Especial a Pacifico. Práve vysoký dopyt po týchto značkách piva bol kľúčovým faktorom pri raste zisku spoločnosti. Constellation Brands pokračuje v expanzii svojho portfólia a zameraní sa na zvýšenie dopytu po svojich najpopulárnejších produktoch, čo sa pozitívne odrazilo na finančných výsledkoch spoločnosti v uplynulom štvrťroku.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti si môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové