More

  Citi predpovedá nárast európskych akcií na nové rekordy do roku 2025. Európsky akciový index STOXX 600 by mal do polovice roku 2025 vzrásť o 11% na 580 bodov.

  Citi predpovedá nárast európskych akcií na nové rekordy do roku 2025. Európsky akciový index STOXX 600 by mal do polovice roku 2025 vzrásť o 11% na 580 bodov.

  Prognóza pre STOXX 600 a makroekonomické podmienky

  Podľa strategov z Citigroup, vedených Beatou Manthey, by európsky akciový index STOXX 600 mal do polovice roku 2025 vzrásť o 11% na 580 bodov. Tento optimistický výhľad je založený na pozitívnom momentum ziskov a priaznivých makroekonomických podmienkach v regióne. Paneurópsky index je v tomto roku už o 9 % vyššie, pričom v máji dosiahol nové historické maximum, k čomu prispeli hlavne technologický, bankový a zdravotnícky sektor.

  Citi očakáva, že násobky ocenení zostanú stabilné na približne 14-násobku budúcich ziskov, no varovali, že to môže byť príliš konzervatívne počas cyklu uvoľňovania menovej politiky. „Očakávame, že zisky budú naďalej rásť, čo podporí európske akcie,“ uviedli strategovia. Prvé zníženie úrokových sadzieb od Európskej centrálnej banky minulý týždeň ďalej posilnilo pozitívne makroekonomické prostredie.

  Preferované sektory zahŕňajú technológie, priemysel a zdravotníctvo, pričom Citi zvýšila odporúčanie pre cestovný ruch a voľný čas. Na druhej strane, analytici zostávajú opatrní voči automobilovému priemyslu, telekomunikáciám a utilitám a znížili svoje hodnotenie pre stavebné materiály.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Investovať do rôznych ETF môžete TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové