More

  Čistý zisk odevného reťazca H&M vzrástol o viac než 50 %. Napriek tomu však prevádzkový zisk zaostal za očakávaniami analytikov.

  Čistý zisk odevného reťazca H&M vzrástol o viac než 50 %. Napriek tomu však prevádzkový zisk zaostal za očakávaniami analytikov.

  Kvartálne výsledky H&M

  Švédsky odevný reťazec Hennes & Mauritz (H&M) zaznamenal za 2. štvrťrok obchodného roka 2023/2024 výrazný rast čistého zisku o viac než 50 %. Napriek tomu však prevádzkový zisk zaostal za očakávaniami analytikov. H&M vo štvrtok oznámil, že za obdobie od marca do konca mája dosiahol čistý zisk 5,01 miliardy švédskych korún (443,21 milióna eur). V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho obchodného roka, keď spoločnosť zaznamenala čistý zisk 3,30 miliardy SEK, ide o výrazný nárast.

  Prevádzkový zisk spoločnosti sa zvýšil zo 4,74 miliardy SEK pred rokom na 7,10 miliardy SEK. Avšak tieto výsledky nesplnili očakávania analytikov, ktorí podľa agentúry Reuters odhadovali prevádzkový zisk na úrovni 7,37 miliardy SEK. Tržby H&M dosiahli 59,61 miliardy SEK, čo predstavuje medziročné zvýšenie o 3 %. Avšak za mesiac jún spoločnosť očakáva pokles tržieb o 6 %, čo je spôsobené nepriaznivým počasím na viacerých kľúčových trhoch.

  Výkonný riaditeľ H&M, Daniel Erver, stále verí, že odevný reťazec dokáže splniť stanovené celoročné ciele, aj keď uznáva, že vzhľadom na posledný vývoj to bude náročnejšie. H&M, ktorý je druhým najväčším odevným reťazcom na svete, čelí výzvam v podobe meniaceho sa trhu a rastúcej konkurencie. Napriek tomu pokračuje v expanzii a modernizácii svojich predajní, čo prispieva k zlepšeniu jeho finančných výsledkov.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 63,1 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -3,4 % za posledných 12 mesiacov vzrástli o +8,4 %. V súčasnosti sa akcie firmy obchodujú na úrovni 170,1 SEK.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové