More

  Čínska spoločnosť BYD dokázala v druhom štvrťroku zvýšiť svoj predaj a posilniť svoju pozíciu na trhu. Predala v 2. štvrťroku 426 039 elektromobilov.

  Čínska spoločnosť BYD dokázala v druhom štvrťroku zvýšiť svoj predaj a posilniť svoju pozíciu na trhu. Predala v 2. štvrťroku 426 039 elektromobilov.

  BYD hlási významný nárast predaja elektromobilov

  Čínsky výrobca elektrických vozidiel BYD dosiahol v druhom štvrťroku 2024 významný úspech, keď predal 426 039 elektromobilov, čo predstavuje medziročný nárast o 21 %. Tento úspech prichádza v čase, keď čínske automobilky čelia tvrdej konkurencii na globálnom trhu. Hlavný konkurent BYD, americká spoločnosť Tesla, podľa odhadov v druhom kvartáli predala o 12 000 elektromobilov viac ako BYD. Napriek tomu to znamená medziročný pokles o 6 %. Tesla plánuje zverejniť svoje výsledky za druhý kvartál neskôr počas dňa. Ak sa odhady potvrdia, pôjde o prvý prípad, kedy Tesla zaznamenala pokles predaja v Číne počas dvoch po sebe nasledujúcich štvrťrokov.

  Tesla čelí v Číne niekoľkým výzvam, vrátane tvrdej konkurencie od domácich výrobcov a slabnúceho dopytu. Jedným z hlavných problémov je nedostatok cenovo dostupných nových modelov, čo ovplyvňuje dopyt po jej vozidlách. Spoločnosť už v januári varovala, že v roku 2024 bude jej rast v Číne výrazne slabší. Na druhej strane, BYD pokračuje v stabilnom raste predaja elektrických vozidiel od začiatku tohto roka.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie jednotlivých spoločností môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové