More

  Bumble plánuje akvizíciu platformy Geneva, zameranej na na skupiny a komunity. Malo by tak ísť o ďalšie rozšírenie ponuky vzťahov mimo randenia pre americkú spoločnosť.

  Bumble plánuje akvizíciu platformy Geneva, zameranej na na skupiny a komunity. Malo by tak ísť o ďalšie rozšírenie ponuky vzťahov mimo randenia pre americkú spoločnosť.

  Bumble plánuje akvizíciu platformy Geneva

  Spoločnosť Bumble, známa svojou online zoznamovacou aplikáciou, plánuje akvizíciu aplikácie Geneva zameranej na skupiny a komunity. Tento krok je súčasťou ambícií spoločnosti rozšíriť svoje ponuky vzťahov nad rámec randenia. Bumble uviedla, že plánuje rozšíriť svoju ponuku Bumble For Friends, ktorá je zameraná na priateľstvá, z jedného na jedného na skupiny a komunity. Týmto spôsobom chce spoločnosť pokryť rôzne spôsoby, akými ľudia hľadajú priateľstvá, čo bude umožnené akvizíciou Geneva.

  Generálna riaditeľka Lidiane Jones, ktorá nastúpila na začiatku tohto roka, v februári uviedla, že spoločnosť prehodnocuje spôsob fungovania samostatnej aplikácie zameranej na priateľstvá. „Keď je tu jednorazová zhoda pre priateľstvá, skutočne obmedzujete skupinu používateľov, ktorí sú s týmto paradigmatom spokojní,“ povedala Jonesová. „A čo chceme urobiť, je vlastne zmeniť tento paradigmat a urobiť z Bumble For Friends viac o budovaní a nachádzaní komunít.“

  Výkonná predsedníčka Whitney Wolfe Herd, ktorá odstúpila z pozície CEO spoločnosti, ktorú založila, na nedávnej konferencii organizovanej Bloombergom zdôraznila tento bod. „O pár rokov nebudeme zoznamovacou aplikáciou. Randenie bude súčasťou, ale budeme skutočnou platformou pre ľudské spojenia,“ povedala Wolfe Herd.

  Bumble je americká technologická spoločnosť známa predovšetkým svojou zoznamovacou aplikáciou rovnakého mena. Bola založená v roku 2014 Whitney Wolfe Herd, ktorá predtým spoluzakladala Tinder. Bumble sa odlišuje od iných zoznamovacích aplikácií tým, že dáva ženám kontrolu nad začatím konverzácie. Ak sa v aplikácii objaví zhoda, len žena môže poslať prvú správu, čo má podporiť bezpečnejšie a príjemnejšie skúsenosti pri online zoznamovaní. Bumble však nie je len o randení. Spoločnosť rozšírila svoje služby o aplikácie Bumble For Friends (na hľadanie priateľov) a Bumble Bizz (pre profesionálny networking). Jej cieľom je stať sa komplexnou platformou pre ľudské spojenia, nielen pre romantické vzťahy.

  Geneva je komunikačná platforma zameraná na skupiny a komunity. Aplikácia umožňuje používateľom vytvárať a spravovať skupiny, zdieľať informácie, organizovať udalosti a komunikovať v reálnom čase. Geneva sa zameriava na podporu hlbších a trvalejších spojení medzi ľuďmi s podobnými záujmami a cieľmi. Je vhodná pre rôzne typy skupín, od klubov a záujmových skupín až po profesionálne a vzdelávacie komunity.

  Plánovaná akvizícia Bumble nadväzuje na ďalšie ponuky v jej portfóliu, vrátane aplikácií Badoo a Fruitz pre randenie. Tento krok prichádza aj po nedávnej aktualizácii zoznamovacej aplikácie Bumble, kde najvýznamnejšou zmenou bola nová funkcia, ktorá umožňuje ženám nastaviť otázku, na ktorú môžu odpovedať ich zhody, keďže používatelia hľadajú viac spôsobov, ako začať konverzáciu. Bumble historicky funguje na princípe, že ženy iniciujú konverzácie, čo im dáva väčšiu kontrolu nad ich interakciami. Akvizícia, ktorá by mala byť dokončená v treťom štvrťroku, je prvou pod vedením Jonesovej.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 2 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -20,9 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -29,6 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 11,5 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové