More

  Bitcoin v poklese. Výpredaj kryptomien pokračuje, napriek nádejam na uvoľnenejšiu monetárnu politiku v USA.

  Bitcoin v poklese. Výpredaj kryptomien pokračuje, napriek nádejam na uvoľnenejšiu monetárnu politiku v USA.

  Bitcoin v poklese

  Bitcoin a ďalšie kryptomeny klesajú. Sektor je stále pod tlakom kvôli obavám z pokračujúceho výpredaja, napriek nádejam na uvoľnenejšiu monetárnu politiku v USA. Bitcoin klesol za posledný mesiac o 17,7 % na 57 281 USD. Najväčšia kryptomena sa cez víkend krátko vyšplhala nad 58 000 USD po piatkovom správe o pracovných miestach, ktorá naznačila ochladzovanie amerického trhu práce, čo by mohlo FED prinútiť znížiť úrokové sadzby už v septembri. Bitcoin však následne klesol späť, zrejme kvôli obnoveným obavám z predajného tlaku spôsobeného refundáciami z krachovanej kryptoburzy Mt. Gox.

  „Nezvládnutie prekonať a udržať úroveň 57 000 USD by znamenalo stanovenie počiatočného medvedieho cieľa na 50 000 USD. Avšak, zotavenie na 58 000 USD by otvorilo cestu k 60 000 USD, a následne k 64 000 USD, ktoré sme stratili minulý týždeň,“ napísal Javier Molina, analytik trhov spoločnosti eToro.

  Bitcoin dosiahol rekordnú hodnotu blízko 74 000 USD v polovici marca vďaka nárastu záujmu o nové spotové burzovo obchodované fondy (ETF), no jeho cena odvtedy klesla. Ethereum, druhá najväčšia kryptomena, klesla za mesiac o 17,6 % na 2 832 USD, ale za posledných 12 mesiacov vzrástla o viac ako 66 %.

  Komisia pre cenné papiere a burzy USA (SEC) nedávno schválila kľúčové zmeny pravidiel, ktoré umožňujú obchodovanie spotových Ether ETF. Konečné schválenia pre tieto ETF by mali prísť toto leto, uviedol predseda SEC Gary Gensler na nedávnom rozpočtovom stretnutí v Senáte. Menšie kryptomeny alebo altcoiny boli v červených číslach, pričom za posledný mesiac Solana klesla o 10,6 %, Cardano kleslo o 15,1 % a Dogecoin stratil 26 %.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Bitcoinové ETF si môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové