More

  Americká biotechnologická spoločnosť Biogen kupuje Human Immunology Biosciences za 1,8 miliardy USD. Tento krok je zameraný na rozšírenie portfólia imunológie.

  Americká biotechnologická spoločnosť Biogen kupuje Human Immunology Biosciences za 1,8 miliardy USD. Tento krok je zameraný na rozšírenie portfólia imunológie.

  Biogen kupuje Human Immunology Biosciences

  Biogen plánuje kúpiť súkromnú biotechnologickú spoločnosť Human Immunology Biosciences za sumu 1,8 miliardy USD. Tento krok je zameraný na rozšírenie portfólia imunológie Biogenu o aktívum, ktoré je v neskorej fáze vývoja. Biogen oznámil, že uzavrel definitívnu dohodu so spoločnosťou HI-Bio. V rámci tejto dohody zaplatí spoločnosť Biogen HI-Bio sumu 1,15 miliardy USD vopred. Ak hlavný terapeutický kandidát HI-Bio dosiahne určité míľniky, akcionári HI-Bio budú mať nárok na ďalšie platby až do výšky 650 miliónov USD.

  Vedúcim aktívom spoločnosti HI-Bio je felzartamab, ľudská monoklonálna protilátka proti CD38, ktorá v klinických štúdiách preukázala schopnosť selektívne ničiť CD38+ bunky, vrátane plazmatických buniek a prirodzených zabíjačských buniek. To umožňuje jej použitie v širokom spektre imunitne sprostredkovaných ochorení.

  Felzartamab získal od amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) označenie prelomovej terapie a tiež označenie lieku na zriedkavé ochorenia (orphan drug designation) pre vývoj v liečbe primárnej membranóznej nefropatie. Taktiež získal označenie lieku na zriedkavé ochorenia na liečbu protilátkami sprostredkovanej rejekcie pri transplantácii obličiek. HI-Bio plánuje posunúť felzartamab do fázy 3 štúdií pre tieto medicínske stavy.

  Biogen uviedol, že využije svoje globálne schopnosti v oblasti vývoja a komercializácie liekov na zriedkavé ochorenia a svoje vedecké odborné znalosti v imunológii na podporu pokroku felzartamabu a pipeline HI-Bio, ktorá zahŕňa aj anti-C5aR1 protilátku, ktorá je momentálne v prvej fáze klinického skúšania s potenciálom ďalšieho vývoja pre rôzne komplementom sprostredkované ochorenia.

  Biogen plánuje vytvoriť tím, ktorý sa bude zameriavať na rozšírenie svojich aktivít v oblasti imunitne sprostredkovaných ochorení. Transakcia by mala byť dokončená v treťom štvrťroku tohto roku. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 31,7 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -18,6 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -27,1 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 217,8 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové