More

  Akcie mobilnej marketingovej platformy pre aplikácie AppLovin vyskočili po prekonaní očakávaní za prvý štvrťrok, keďže sa zlepšil reklamný trh. AppLovin, 9. najlepšia akcia za rok 2023, rastie o ďalších 15 %.

  Akcie mobilnej marketingovej platformy pre aplikácie AppLovin vyskočili po prekonaní očakávaní za prvý štvrťrok, keďže sa zlepšil reklamný trh. AppLovin, 9. najlepšia akcia za rok 2023, rastie o ďalších 15 %.

  Kvartálne výsledky AppLovin

  V roku 2023 sa v investičnom svete v súvislosti s výbornou návratnosťou hovorilo predovšetkým o Big Tech spoločnostiach, ako Nvidia alebo Meta, avšak zahviezdili aj iné spoločnosti. Jednou z nich je menšia technologická spoločnosť AppLovin, ktorá sa v minulom roku zaradila medzi 50 najlepších akcií na svete z hľadiska výnosu. V celkovom hodnotení dosiahla výborné výborné 9. miesto s výnosom 287 %.

  Mobilná marketingová platforma pre aplikácie AppLovin vo štvrtok po uzavretí trhu prekonala odhady Wall Street za prvý štvrťrok a zvýšila svoje odhady na nasledujúce obdobie. Akcie firmy po zverejnení výsledkov vyskočili o 15 %. Spoločnosť dosiahla v marcovom kvartáli zisk 67 centov na akciu pri tržbách 1,06 miliardy USD. Analytici predpovedali zisk 57 centov na akciu pri tržbách 974 miliónov USD. V rovnakom období pred rokom firma vykázala zisk jedného centu na akciu pri tržbách 715 miliónov USD.

  Pre aktuálny štvrťrok manažment predpovedá tržby v rozmedzí od 1,06 miliardy USD do 1,08 miliardy USD. Stredná hodnota 1,07 miliardy USD prekonala odhady Wall Street na druhý kvartál vo výške 1,01 miliardy USD. „Prvý štvrťrok značil silný štart do roku 2024 s vynikajúcimi výsledkami, ktoré boli poháňané pokračujúcim zlepšovaním našej technológie Axon,“ uviedli CEO Adam Foroughi a CFO Matt Strumpf. Doplnili, že „s radosťou sme sledovali zlepšenie na trhu s reklamou v aplikáciách s ďalším štvrťrokom medziročného rastu trhu.“

  Softvérová platforma firmy umožňuje vývojárom aplikácií ich marketing, monetizáciu a analýzu. Spoločnosť tiež vytvára mobilné hry, ako sú „Bingo Story„, „Game of War“ a „Solitaire Cruise„. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 24,3 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +90,8 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +327,1 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 70 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.