More

  Apple zaznamenáva rekordné zisky, osobné počítače idú na dračku. Sektor prechádza oživením s druhým po sebe idúcim obdobím rastu.

  Apple zaznamenáva rekordné zisky, osobné počítače idú na dračku. Sektor prechádza oživením s druhým po sebe idúcim obdobím rastu.

  Apple- Druhý kvartál priniesol rast PC trhu

  Apple sa môže pochváliť najväčším nárastom dodávok osobných počítačov medzi všetkými globálnymi výrobcami, keď za druhý kvartál zaznamenali 21 % zvýšenie. Podľa správy IDC (International Data Corporation) narástli celosvetové dodávky stolových a prenosných počítačov za obdobie končiace v júni o 3 % v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Medzi ďalšími výrobcami, ktorí zaznamenali výrazný nárast, patrí aj Acer s 14 % rastom.

  „Dva po sebe idúce kvartály rastu, spolu s veľkým ohlasom okolo AI počítačov a komerčného obnovovacieho cyklu, sú presne to, čo PC trh potreboval,“ uviedol Ryan Reith, viceprezident skupiny IDC. PC priemysel čelil historickým poklesom v posledných rokoch po tom, čo spotrebitelia, firmy a školy počas pandémie v rokoch 2020 a 2021 nakúpili nové zariadenia a potom odložili ich výmenu. Výsledky však naznačujú, že sa začína nový cyklus nákupov.

  Výrobcovia počítačov propagujú AI počítače, nový typ zariadení špeciálne navrhnutých na vykonávanie úloh umelej inteligencie, ako hnací motor novej vlny aktualizácií. IDC však uviedla, že iba približne 3 % z PC dodaných tento rok budú optimalizované pre AI. Na druhej strane, Dell zaznamenala pokles dodávok o 2,4 % za druhý kvartál, čo z nej robí jedinú veľkú spoločnosť, ktorá zaznamenala pokles. Spoločnosť Lenovo mala najväčší podiel na trhu s takmer 23 %. HP zaznamenala nárast o 1,8 % v porovnaní s minulým rokom a bola druhým najväčším výrobcom PC s 21 % podielom na trhu.

  Slabý dopyt v Číne ovplyvnil celkové výsledky, bez zohľadnenia tejto krajiny vzrástli celosvetové dodávky o viac ako 5 %, uviedla IDC. Tento rast naznačuje, že napriek výzvam na globálnom trhu existuje silný potenciál pre ďalší rozvoj a oživenie PC sektoru. Apple a ďalší významní výrobcovia budú pravdepodobne pokračovať v inováciách a posilňovaní svojich pozícií na trhu s osobnými počítačmi.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové