More
  Home Krátké správy Akcie elektrického výrobcu automobilov Canoo rázne klesli o 26 % po zverejnení výsledkov za štvrtý štvrťrok a výhľadu na predaj. Akcie firmy len za posledný rok odpísali viac ako 80 %.

  Akcie elektrického výrobcu automobilov Canoo rázne klesli o 26 % po zverejnení výsledkov za štvrtý štvrťrok a výhľadu na predaj. Akcie firmy len za posledný rok odpísali viac ako 80 %.

  Akcie elektrického výrobcu automobilov Canoo rázne klesli o 26 % po zverejnení výsledkov za štvrtý štvrťrok a výhľadu na predaj. Akcie firmy len za posledný rok odpísali viac ako 80 %.

  Prepad cien Canoo

  Akcie elektrického výrobcu automobilov Canoo rázne klesli o 26 % po zverejnení výsledkov za štvrtý štvrťrok a výhľadu na predaj na nadchádzajúci kvartál. Zvýšenie predaja sa ukázalo byť ťažšie, než ktokoľvek očakával. Canoo oznámil upravenú stratu pred úrokmi, daniami, odpismi a amortizáciou (EBITDA) vo výške 54,6 milióna USD pri tržbách vo výške 367 000 USD. Wall Street očakávala stratu EBITDA približne vo výške 45 miliónov USD pri tržbách vo výške 700 000 USD.

  Tržby zaostali za odhadmi, ale išlo o druhý kvartál, v ktorom spoločnosť vykazuje tržby. „Začali sme dodávať našim prvým komerčným flotilovým zákazníkom z nášho výrobného závodu v Oklahome, zatiaľ čo pokračujeme v príprave miesta na našu výrobu vo veľkosti 20 000 jednotiek,“ uviedol generálny riaditeľ Tony Aquila. Canoo zakúpil výrobné miesto v Oklahome v januári za cenu, ktorú spoločnosť považuje za výhodnú. Čo sa týka budúcnosti, Canoo očakáva tržby vo výške 50 až 75 miliónov USD za aktuálny kvartál.

  Wall Street očakáva tržby vo výške 109 miliónov USD za prvý štvrťrok v roku 2024. Predpoveď tržieb bola slabá, ale výhľad na použitie hotovosti bol lepší, než sa očakávalo. Pokles zanecháva Canoo s trhovou kapitalizáciou približne 170 miliónov USD, oproti vrcholu približne 4 miliárd USD dosiahnutému na začiatku roku 2021.

  To bolo krátko po tom, čo Canoo prišlo na burzu cez SPAC. V tom čase Canoo očakávalo predaj približne 60 000 jednotiek v roku 2024, čo by generovalo celkové tržby presahujúce 1 miliardu USD. Spoločnosť uzavrela rok 2023 s hotovosťou a investíciami vo výške približne 21 miliónov USD.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 0,15 miliardy USD a jej akcie za posledný rok klesli o -80,4 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 2,8 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.