More

  Akcie Victoria’s Secret spadli o takmer 30 % po tom, čo výrobca spodnej bielizne oznámil nie príliš pozitívny výhľad tržieb na tento rok. Pokles cien akcií vo štvrtok bol najväčší od jej IPO v júli 2021.

  Akcie Victoria’s Secret spadli o takmer 30 % po tom, čo výrobca spodnej bielizne oznámil nie príliš pozitívny výhľad tržieb na tento rok. Pokles cien akcií vo štvrtok bol najväčší od jej IPO v júli 2021.

  Kvartálne výsledky Victoria’s Secret

  Victoria’s Secret sa ocitla v jednom z najväčších pádov cien akcií v jej histórií, keďže výrobca spodnej bielizne nesplnil očakávania analytikov ohľadom celoročných tržieb. Ukazujúc na problémy maloobchodníka získať dôležitosť u zákazníkov, spoločnosť vo oznámila, že tento rok očakáva tržby vo výške 6 miliárd USD, čo je slabšie než minulý rok. Pokles cien akcií vo štvrtok bol najväčší od jej IPO v júli 2021.

  Victoria’s Secret sa snaží priťahovať a udržiavať zákazníkov prostredníctvom iniciatív ako módne show a rozšírením sortimentu plaviek a oblečenia, ale tieto snahy sa zatiaľ nevyplácajú. V štvrťroku končiacom 3. februára, ktorý zahŕňal kľúčové obdobie nakupovania pred sviatkami, klesli porovnateľné predaje vo Victoria’s Secret o 6 %. Ziskovosť však prekročila očakávania, čiastočne vďaka lepšiemu riadeniu zásob.

  Spoločnosť upozornila na silný výkon svojho medzinárodného podnikania, kde sa celkový obrat v štvrtom štvrťroku zvýšil približne o 24 %. Avšak tento segment tvorí menej ako 10 % celkového podnikania. „Najväčším problémom súčasnosti je trend predaja v Severnej Amerike,“ povedal finančný riaditeľ TJ Johnson. Generálny riaditeľ Martin Waters očakáva, že tento trend bude pokračovať aj v aktuálnom štvrťroku, najmä v kategóriách ako spodná bielizeň, kde spoločnosti chýba získanie trhového podielu.

  Akcie firmy za posledný rok klesli o -46,8 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 18,1 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 1,4 miliardy USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.