More

  Akcie spoločnosti Dell klesajú o takmer 18 % napriek prekonaniu očakávaní vďaka silnému dopytu po AI serveroch.

  Akcie spoločnosti Dell klesajú o takmer 18 % napriek prekonaniu očakávaní vďaka silnému dopytu po AI serveroch.

  Kvartálne výsledky Dell

  Akcie spoločnosti Dell klesli o viac ako 18 % aj napriek tomu, že výsledky za prvý štvrťrok prekonali očakávania. Manažment oznámil upravený kvartálny zisk 1,27 USD na akciu pri tržbách 22,24 miliardy USD. Analytici očakávali zisk na akciu 1,26 USD pri tržbách 21,64 miliardy USD.

  Dell dosiahol lepšie než očakávané výsledky za aprílový štvrťrok, čo bolo podporené silným dopytom po serveroch s umelou inteligenciou (AI) a zlepšením v oblasti komerčných osobných počítačov. Napriek tomu akcie spoločnosti klesli o 18 % na 138,77 USD v rozšírenom obchodovaní. Dôvodom bol zisk po veľkom náraste, narastajúci tlak na marže a očakávaný zisk, ktorý nebol tak veľký, ako niektorí investori dúfali. Pred výsledkami akcie spoločnosti v tomto roku vzrástli o 124 %.

  Skupina Infrastructure Solutions Group, ktorá zahŕňa servery, úložiská a ďalšie podnikové hardvérové produkty, dosiahla tržby 9,2 miliardy USD, čo je nárast o 22 % oproti minulému roku a nad konsenzom 9 miliárd USD. To zahŕňa 42 % nárast tržieb zo serverov a sieťových riešení.

  Dodávky serverov optimalizovaných pre AI sa zvýšili o viac ako 100 % na 1,7 miliardy USD. Spoločnosť Dell uviedla, že nevybavené objednávky na AI servery vzrástli o 30 % na 3,8 miliardy USD z 2,9 miliardy USD na konci januárového štvrťroka. „Momentum v oblasti AI, ktoré vidíme, je reálne a pokračuje,“ uviedla CFO spoločnosti Yvonne McGill. „Som veľmi nadšená. Sme len na začiatku našej cesty v oblasti AI.“

  Tržby skupiny Client Solutions Group, ktorá zahŕňa prevažne osobné počítače, dosiahli 12 miliárd USD, čo je na rovnakej úrovni ako minulý rok, ale nad konsenzom 11,7 miliardy USD. Tržby z osobných počítačov pre spotrebiteľov klesli o 15 %, ale tržby z komerčných osobných počítačov vzrástli o 3 %, keďže niektorí zákazníci začali nahrádzať zastaraný hardvér.

  Pre júlový štvrťrok spoločnosť predpovedá tržby medzi 23,5 miliardy USD a 24,5 miliardy USD. V strednej hodnote by to bolo 24 miliárd USD, čo je nárast o 5 % a nad konsenzom 23,3 miliardy USD. Spoločnosť očakáva zisky za štvrťrok na upravenej báze 1,65 USD na akciu, plus alebo mínus 10 centov, čo je pod konsenzom 1,88 USD na akciu.

  McGill uviedla, že spoločnosť očakáva určitý tlak na marže v súčasnom štvrťroku v dôsledku intenzívnejšej konkurencie o podnikových zákazníkov a prostredia vysokej inflácie, vrátane vyšších cien NAND a DRAM pamätí. Pre fiškálny rok končiaci v januári 2025 teraz manažment predpovedá tržby medzi 93,5 miliardy USD a 97,5 miliardy USD, s strednou hodnotou 95,5 miliardy USD, čo je nárast o 8 % oproti predchádzajúcej strednej hodnote 93 miliárd USD.

  Vedenie spoločnosti teraz očakáva viac než 20 % rast v skupine Infrastructure Solutions, čo je nad predchádzajúcou predpoveďou rastu v stredných desiatkach percent. Dell naďalej očakáva rast v nízkych jednociferných číslach pre skupinu Client Solutions. Spoločnosť očakáva zisky za rok 7,65 USD na akciu, plus alebo mínus 25 centov.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 127,3 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +127,2 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +279,2 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 169,9 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové