More

  Akcie Hewlett Packard Enterprise vzrástli o 15 % po zverejnení výsledkov za druhý štvrťrok. Výsledky boli poháňané serverovým segmentom, ktorý dosiahol príjmy 3,9 miliardy USD.

  Akcie Hewlett Packard Enterprise vzrástli o 15 % po zverejnení výsledkov za druhý štvrťrok. Výsledky boli poháňané serverovým segmentom, ktorý dosiahol príjmy 3,9 miliardy USD.

  Kvartálne výsledky Hewlett Packard Enterprise

  Hewlett Packard Enterprise zaznamenala lepšie výsledky za aprílový štvrťrok, než sa očakávalo, vďaka silnému dopytu po AI serveroch. V utorok večer vzrástli akcie HP Enterprise o 15 % na hodnotu 19,55 USD. Pred týmto štvrťrokom boli akcie firmy za rok vyššie približne o 4 %.

  Spoločnosť uviedla, že profituje z určitých uvoľnení dodávok čipov Nvidia H100, ktoré sa používajú v serveroch od HP Enterprise, Dell, Lenovo, Super Micro Computer a ďalších. Za druhý fiškálny štvrťrok HP Enterprise vykázala príjmy vo výške 7,2 miliardy USD, čo je o 3 % viac ako pred rokom.

  Tento výsledok prekonal očakávania spoločnosti v rozmedzí 6,6 miliardy až 7 miliárd USD, a tiež nad očakávania Wall Street úrovni 6,8 miliardy USD. Upravený zisk bol 42 centov na akciu, čo je nad rozsahom odhadov spoločnosti 36 až 41 centov a nad konsenzom na Wall Street, ktorý bol 39 centov. Podľa všeobecne uznávaných účtovných zásad spoločnosť dosiahla zisk 24 centov na akciu.

  Výsledky boli poháňané serverovým segmentom HPE, ktorý dosiahol príjmy 3,9 miliardy USD, čo je o 18 % viac ako v rovnakom období minulého roka, a výrazne nad očakávaniami Wall Street na úrovni 3,46 miliardy USD. Príjmy z AI systémovsa medzi štvrťrokmi viac než zdvojnásobili na viac ako 900 miliónov USD.

  CEO Antonio Neri uviedol, že spoločnosť zaznamenala oveľa lepšiu dostupnosť čipov H100 než v predchádzajúcich štvrťrokoch. HP Enterprise uviedla, že teraz má kumulatívne objednávky AI systémov vo výške 4,6 miliardy USD od začiatku fiškálneho roku 2023, čo je nárast z 4 miliárd USD z predchádzajúceho štvrťroka.

  Segment Intelligent Edge spoločnosti mal príjmy 1,1 miliardy USD, čo je pokles o 19 %, v súlade s odhadmi, pretože spoločnosť pokračovala v riešení vysokých zásob sieťového hardvéru u zákazníkov. Segment Hybrid Cloud mal príjmy 1,3 miliardy USD, čo je pokles o 8 %, ale mierne nad konsenzuálnymi odhadmi na úrovni 1,23 miliardy USD. Príjmy z finančných služieb boli 867 miliónov USD, čo je nárast o 1 %.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 22,8 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +3,9 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +17,3 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 17,6 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové