JP Morgan kupuje divíziu zákazníckej vernosti cxLoyalty

1
263

Jedna z najväčších finančných inštitúcií na svete JP Morgan Chase, ktorá je jedným z hlavných symbolov Wall Street ukončila rok 2020 zaujímavou akvizíciou. Investičná banka JP Morgan kupuje skupinu aktív špecializovaných na vernosť zákazníkov od spoločnosti cxLoyalty Group Holdings. Cena ani podmienky akvizície zatiaľ nie sú verejne dostupné.

Na základe tlačovej správy zverejnené stranou cxLoyalty by mali byť súčasťou kontraktu ich popredné technologické platformy, cestovná kancelária, darčekové karty a aj firemný tovar určený pre zákaznícku základňu. Tieto vernostné aktíva pod hlavičkou JP Morgan získajú nové investície v oblasti technológii, obsahu a služieb. Zákaznícka divízia cxLoyalty bude začlenená do rozsiahlych operácií finančného giganta, ktorého trhová hodnota presahuje hodnotu 380 miliárd dolárov. Na jej čele bude naďalej súčasný výkonný riaditeľ spoločnosti Todd Siegel.

Očakáva sa, že akvizícia by mala byť uzavretá v najbližších dňoch. Spoločnosť cxLoyalty uviedla, že svoje služby poskytuje 70 miliónom zákazníkov a má cca 3 000 marketingových a klientských partnerstiev. Zamestnáva 3 100 ľudí v 19 krajinách, avšak nieje známe koľko zamestnancov z tohto počtu prejde pod JP Morgan, resp. či niektoré pracovné miesta budú zrušené. Predstavitelia finančnej inštitúcie sa zatiaľ k dohode oficiálne nevyjadrili.

xtb

V súčasnosti čelia banky tvrdej konkurencii a pri nízkych úrokových sadzbách, ktoré znižujú ziskovosť bankového sektora a pandémiou oslabenej globálnej ekonomiky je táto akvizícia vnímaná ako zaujímavý krok a pokus o diverzifikáciu podnikania.

Sídlo spoločnosti JP Morgan v New Yorku, zdroj obrázku: hackernoon

Akcie JP Morgan Chase zaznamenali v roku 2020 pokles na úrovni -9,66% čím zaostávali výrazne zaostávali za akciovým trhom. Pre porovnanie akciový index S&P 500 priniesol svojím akcionárom kapitálový výnos vo výške 15,46%. Banka s majetkom presahujúcim 2,5 bilióna dolárov, pomenovaná po vplyvnom americkom finančníkovi Morganovi, v roku 2019 zaznamenala výnosy na úrovni 110,04 mld. dolárov a zisk vo výške 36,43 mld. dolárov. Aktuálne ponúkajú akcie JP Morgan dividendový výnos na úrovni 2,87%.


Ďalšie novinky


xtb

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno