Johnson & Johnson na ceste k rekordnému roku

Výnosy spotrebiteľského a farmaceutického gigantu by mali prvýkrát v histórií atakovať 100 miliardovú hranicu. Pomohli tomu aj príjmy z vakcíny na COVID 19, ktoré by mali dosiahnuť v tomto roku 2,5 miliardy dolárov.

0
445

Kvartálne výsledky

Dnes pred otvorením akciového trhu zverejnil svoje štvrťročné výsledky aj americký gigant so 135 ročnou históriou – Johnson & Jonhson. Spoločnosť vykázala zisk, ktorý prevýšil odhady Wall Street, avšak príjmy boli nižšie ako sa očakávali. Napriek nižšiemu rastu tržieb, manažment zvýšil svoj celoročný výhľad a je na ceste k rekordnému roku. Akcie Johnson & Johnson v pre-market obchodovaní klesajú o -0,29% na $159,66.

Najdôležitejšie čísla a novinky

Výnosy: V treťom kvartáli 2021 firma zaznamenala tržby vo výške $23,34 mld., čo je o +10,7% viac ako za rovnaké obdobie v predchádzajúcom roku. Tento výsledok sa zhodovali s prognózami, keďže Wall Street očakávala príjmy na úrovni $23,64 mld.

Čistý zisk: Čistý zisk Johnson & Johnson medziročne stúpol z $3,55 mld. na $3,67 mld. (+3,2%), resp. z $1,33 na $1,37 na akciu (+3,0%). Upravený zisk na akciu vylučujúci jednorazové položky dosiahol hodnotu $2,60 na akciu. Analytici odhadovali zisk $2,35 na akciu.

xtb

Cashflow: Operatívny cashflow sa zvýšil oproti predošlému roku o +76,1%, z $6,49 mld. na $11,42 mld a voľný cashflow o +52,1%, z $3,07 mld. na $4,67 mld.

Zdroj obrázku: Jonhson & Jonhson Q3 2021 presentation

„Naše výsledky za tretí štvrťrok demonštrujú solídny výkon spoločnosti Johnson & Johnson, ktorý je poháňaný robustnými nadpriemernými výsledkami vo farmaceutickom priemysle, pokračujúcim oživovaním segmentu zdravotníckych pomôcok a silným rastom v oblasti ochrany spotrebiteľa,“ povedal Alex Gorsky, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ. „Vzhľadom na vyvíjajúcu sa dynamiku trhu, ktorá je dôsledkom účinkov ochorenia COVID-19 a ďalších globálnych trendov, sme naďalej demonštrovali potrebnú pohotovosť a flexibilitu, aby sme splnili potreby našich zainteresovaných strán a zároveň úspešne investujeme do súboru inovácií a kľúčových komerčných platforiem na podporu nášho budúceho rastu. Som neuveriteľne hrdý na transformačný rast našej spoločnosti za posledné desaťročie.“

Vedenie podniku oznámil, že očakáva z hľadiska celého roka upravený zisk v rozpätí $9,77 až $9,82 na akciu, čo je nárast oproti júlovým odhadom od $9,60 do $9,70 dolára. Tržby by mali vzrásť na rekordnú hodnotu niekde v okolí od 91,6 miliardy dolárov do 92,1 miliardy dolárov a vrátane vakcíny proti COVID-19 by mali tržby dosiahnuť 94,1 miliardy až 94,6 miliardy dolárov.

Akcie Johnson & Johnson


Akcie Johnson & Johnson v tomto roku stúpli o +1,7% a nedosahujú tak výkonnosť indexu S&P 500, ktorý vzrástol o +19,4%. Aktuálne sa firma obchoduje za 24,1 násobok ročného zisku na akciu (P/E) a 19,0 násobok ročného voľného cashflowu na akciu (P/FCF).

Z 19 analytikov, ktorí momentálne pokrývajú akcie Johnson & Johnson má 6 stanovený rating BUY a rovnaký počet rating OUTPERFORM. Ich priemerný cenový cieľ pre akcie firmy je $190, čo je o +18,7% viac ako je ich súčasná cena. Dividendový výnos podniku je momentálne na úrovni 2,63%.

Ďalšie kvartálne výsledky z tejto sezóny:

TSMC očakáva silný záver vďaka rastúcemu dopytu
BlackRock zverejnil silný kvartál, tvorca iShares ETF sa blíži k magickej hranici
PepsiCo po ďalšom dobrom štvrťroku zvyšuje výhľad na celý rok

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno