IBM oznámila kúpu kanadskej fintech spoločnosti Expertus

Spoločnosť IBM v utorok oznámila, že kúpila kanadskú fintech spoločnosť Expertus sídliacu v Montreali. Expertus ponúka platobné riešenia, ktoré rozšíria existujúce možnosti platieb v hybridnom cloude IBM.

0
333

Technologická firma s neuveriteľnou 132 ročnou históriou pôsobí v 175 krajinách sveta a zamestnáva cca 350 tisíc zamestnancov. 95% klubu Fortune 500 je zákazníkmi firmy IBM, avšak momentálne čelí spoločnosť poklesu príjmov, keď sa jej výnosy postupne prepadli z úrovne takmer 107 miliárd dolárov v roku 2011 na minuloročných 77,15 miliardy dolárov. Pravdou je, že IBM sa vždy dokázala presadiť v rýchlo meniacom sa svete technológii a byť inovatívna. V súčasnosti preto upriamuje svoju pozornosť najmä na segmenty s obrovským rastom a potenciálom ako sú oblasti cloudu a fintech. Práve preto dáva akvizícia firmy Expertus zmysel.

Jacques Leblanc, CEO spoločnosti Expertus sa ohľadom akvizície a synergiách, ktoré prinesie vyjadril následovne: „Expertus vybudoval efektívny a dôveryhodný podnik v oblasti finančných služieb, ktorý v mnohých ohľadoch predbehol svoju dobu. Spolu s IBM teraz môžeme podnikom na celom svete ponúknuť výhody a zabezpečenie plynulých finančných transakcií typu end-to-end.

V rozhovore pre Bloomberg Shanker Ramamurthy, globálny riadiaci partner pre bankovníctvo v rámci IBM Business Services uviedol, že banky ročne míňajú 100 miliárd dolárov na aktualizáciu a inováciu svojich technológii, aby dokázali držať krok s novovznikajúcimi fintech spoločnosťami. Viac ako 1 000 bánk, úverových spoločností a ďalších subjektov využíva platformu Expertus na každodenné spracovanie transakcií v objeme viac ako 50 miliárd dolárov denne.

xtb

IBM zatiaľ neprezradila viac informácií ohľadom finančných podmienok dohody.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno