Akvizícia Siemplify

Dcérska firma spoločnosti Alphabet, Google včera oznámila, že jej cloudová divízia Google Cloud kúpila izraelský startup Siemplify pôsobiaci v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Americký technologický gigant tak rozšíri svoju ponuku zabezpečenia v súvislosti s rastúcimi kybernetickými útokmi. Finančné detaily transakcie spoločnosti nezverejnili, ale zdroj oboznámený s touto záležitosťou uviedol, že Google zaplatil za Siemplify asi 500 miliónov dolárov v hotovosti.

Siemplify bola založená len v roku 2015 a pod vedením spoluzakladateľa a výkonného riaditeľa Amosa Sterna vyrástla na dôležitého hráča poskytujúceho bezpečnostnú orchestráciu, automatizáciu a riešenia odozvy. Medzi jej zákazníkov patrí viacero firiem zo zoznamu Fortune 500 vrátane Mondeléz, FedEx, Telefónica či Kroger. V rámci súkromného financovania získal podnik od investorov 58 miliónov dolárov.

Google uviedol, že platforma Siemplify bude integrovaná do jeho cloudu a bude slúžiť ako základ pre možnosti, do ktorých bude investovať.

Vzostup kyberbepečnostného odvetvia

Od vypuknutia pandémie v roku 2020 sa príjmy spoločnosti Google z cloudového biznisu takmer zdvojnásobili na približne 5 miliárd dolárov, keďže spoločnosti z celého sveta prechádzali čoraz viac na digitál, cloud a prácu z domu. S nárastom internetu a množstva údajov stúpli taktiež kybernetické hrozby, ktoré sú sofistikovanejšie ako kedykoľvek predtým.

Podniky v záujme ochrany svojich dát, ale aj údajov svojich zákazníkov investujú stále väčšie finančné prostriedky na kybernetickú bezpečnosť. V súvislosti s týmto cieľom sa Google minulý rok v auguste zaviazal prezidentovi USA Joeovi Bidenovi investovať 10 miliárd dolárov do kybernetickej bezpečnosti v priebehu nasledujúcich 5 rokov. Akvizícia Siemplify má tomuto cieľu pomôcť.

Vzostup kybernetických útokov taktiež podnietil rýchly rast viacerých spoločností z tejto oblasti ako napr.: Palo Alto Networks, Fortinet, Crowdstrike, Cloudflare, Splunk, CyberArk, Fireye, Okta, Zscaler, Rapid7, SentinelOne, Darktrace a mnoho ďalších.

Akcie Alphabet


Akcie Alphabet za posledný rok s prehľadom prekonali index S&P 500, keď sa ich cena zvýšila o +67,13 %, zatiaľ čo index stúpol o +29,53 %. V súčasnosti sa akcie firmy nachádzajú blízko svojej maximálnej úrovne a obchodujú sa za 28,7 násobok zisku na akciu (P/E) a 18,9 násobok EV/EBITDA.

Konsenzus analytikov je ohľadom podniku aj naďalej optimistický, keď k 30. decembru 47 zo 49 analytikov očakáva, že akcie Google budú prekonávať širší trh s odporúčaním BUY alebo OUTPEFORM. Ich priemerný cenový cieľ je vo výške $3 350, čo je o +16 % viac ako v je súčasná cena akcií.

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
ZDROJReuters
Predchádzajúci článokDo výroby vlastných elektromobilov sa pustí aj Sony
Ďalší článokAkcie Beyond Meat poskočili o 9%, KFC spúšťa predaj Beyond Fried Chicken
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno