Elon Musk prišiel o $15 mld. za jediný deň

0
854

Známy Elon Musk, ktorý je aktuálne na čele populárnych spoločností Tesla a SpaceX, sa dostal 7. januára na post najbohatšieho človeka na svete. Následne sa o túto priečku predháňal so zakladateľom Amazonu, Jeffom Bezosom, pričom toto predháňanie spôsobovali pohyby v cenách akcií týchto firiem, ktoré sú ich najväčší majetok.

Muskovi taktiež pomohli ďalšie investície do SpaceX vo výške 850 mil. dolárov a jej následné ocenenie na 74 mld. dolárov, čo predstavuje až 60% nárast oproti augustu 2019. Teraz sa však zdá, že by sa mohol na dlhší čas usadiť na druhej priečke, keďže za jediný deň stratila hodnota jeho majetku až 15,2 mld. dolárov po tom čo akcie Tesly klesli o 8,6%.

Najväčší pokles výrobcu štýlových elektromobilov od septembra bol podporený komentármi samotného Muska, že ceny Bitcoinu „sa zdajú byť príliš vysoké“. Správa prostredníctvom jeho obľúbeného komunikačného kanála – Twitteru, prišla 2 týždne po tom čo Tesla oznámila, že nakúpila Bitcoiny za 1,5 mld. dolárov. Kryptomena, ktorá za posledný rok vzrástla o viac ako 400% sa prepadla pod úroveň $50 000.

xtb

Elon Musk taktiež v pondelok „tweetoval“, že SUV model Y Standard Range stále nebude k dispozícií, čo mohlo taktiež podporiť negatívnu reakciu investorov. Aktuálne sú akcie Tesla o viac ako 20% pod svojou maximálnou hodnotou $900 čo môže otvárať otázku či nie sú podhodnotené, avšak po uplatnení hocijakých základných hotových ukazovateľov vyzerajú byť naopak stále extrémne drahé.

SpoločnosťHodnota majetku (mld. $)Zmena za pondelok (mld. $)
Jeff BezosAmazon186,3-3,7
Elon MuskTesla183,4-15,2
Bill GatesMicrosoft135,3-1,0
Bernard ArnaultLouis-Vuitton117,6+0,7
Mark ZuckenbergFacebook98,9-0,5
Zdroj: Bloomberg Billionaires Index

Včera to bol zlý deň takmer pre všetkých miliardárov, avšak vzhľadom na výšku majetku, ich to veľmi trápiť nemusí.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je najvacsie-automobilky.png
akcie.sk
xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno