Rast hodnoty akcií poháňaný úspechom hry

Tencent, najhodnotnejšia čínska firma, podľa trhovej kapitalizácie, zažila úspech svojej novej online hry Dungeon & Fighter Mobile. Akcie spoločnosti vzrástli tento rok už o 24 %, čím sa zvýšila trhová hodnota giganta o 91 miliárd USD, čo je viac ako u akejkoľvek inej čínskej spoločnosti. Regulačné zlepšenia a pozitívne podnikateľské prostredie v kľúčových trhoch spoločnosti tiež podporujú rast akcií.

Analytici zvýšili svoje cenové ciele na najvyššiu úroveň za posledné dva roky, zatiaľ čo odhady ziskov vzrástli o viac ako 14 % od začiatku roka na rekordné maximum. Obchodníci s opciami sú tiež viac optimistickí, čo dokazuje pokles pomeru put-to-call po spustení DnF Mobile koncom mája. Akcie rastú aj na základe pozitívneho výhľadu pre herný segment, ktorý sa vrátil k rastu, a pre reklamný biznis, ktorý získava podiel na trhu.

DnF Mobile, ktorého spustenie malo nakoniec skorší termín, si od debutu zabezpečil prvé miesto v rebríčku herných aplikácií v Číne, čím vzbudil nádeje, že Tencent našiel svoj ďalší blockbuster. Očakávania sú tiež vysoké pre nadchádzajúcu hru Honour of Fight, ako aj pre Squad Busters, prvú novú hru za päť rokov od fínskej jednotky Supercell Oy. Analytici Goldman Sachs, Ronald Keung a Lincoln Kong, napísali. „Súčasné údaje naznačujú, že DnF Mobile bude najväčším novým herným titulom v Číne v roku 2024 a najkomerčnejšie úspešnou novou hrou Tencentu za posledných päť rokov.“

Tencent zvyšuje trhovú hodnotu vďaka hitu Dungeon & Fighter Mobile
Zdroj: Pocket Gamer

Oživenie herného trhu v Číne

Rozsiahle snahy Pekingu o podporu trhov a podnikov, vrátane schválenia DnF Mobile vo februári, signalizujú uvoľnenejší prístup k hernému priemyslu po predchádzajúcom sprísnení. Kontroverzné nariadenia, ktoré zahŕňali stropy na výdavky v hrách a zákaz odmien za časté prihlásenie, začiatkom roka oživili obavy, že sa krajina vracia k zásahu proti internetovým firmám z roku 2021. Situácia sa však zlepšila.

Napriek stále náročnej ekonomickej situácii v Číne, najnovšie výsledky Tencentu prekonali očakávania, pričom krátke videá podporili jeho online reklamný biznis. Herný biznis môže zaznamenať nárast marží po prekvapivom kroku manažmentu stiahnuť DnF Mobile z čínskych Android obchodov kvôli sťažnostiam na vysoké poplatky. Medzitým Huawei zvažuje provízie vo výške 20 % na svojom operačnom systéme Harmony, čo je oveľa menej ako priemyselný štandard.

„Je vysoká pravdepodobnosť, že ďalšie Androidové obchody ako Oppo a Xiaomi, ktoré účtujú 50 %, znížia poplatky na 30 %,“ povedal Ivan Su, hlavný akciový analytik v Morningstar. Konsenzus sa zdá byť ohľadom čínskeho herného priemyslu zlepšený vzhľadom na silnú pipeline a mäkší regulačný prístup vlády, dodal.

Akcie Tencent


Akcie firmy za posledných 12 mesiacov vzrástli o +8,8 % a v súčasnosti sa obchodujú na cene 47,4 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 28,8 násobok zisku na akciu (P/E); 14,6 násobok očakávaného budúcoročného zisku na akciu (Forward P/E) a 17, násobok EV/EBITDA. Súčasná trhová hodnota je na úrovni 445,4 miliárd USD. Dividendový výnos pri súčasnej cene akcií predstavuje 0,92 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokInvestori spokojní: Le Penovej strane chýba absolútna väčšina
Ďalší článokInflácia v eurozóne v júni klesla na 2,5 %
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno