Práve streamovacia platforma Disney +, ktorá si za jediný rok dokázala nájsť viac ako 85 miliónov platiacich zákazníkov, pričom ešte stále nie je dostupná na mnohých trhoch zmenila stratégiu spoločnosti. Obrovský záujem o platformu prekonal všetky očakávania manažmentu a ten teraz tlačí na produkciu obsahu, aby mohli ponúknuť predplatiteľom čo najviac kvalitnej tvorby najmä z dielne filmových štúdií ako sú Marvel, Lucasfilm (Starwars), Pixar, National Geographic, Fox či ESPN.

Firme Disney a tomu čo všetko vlastní sme sa venovali aj v našej analýze. Investori by mali vedieť, že práve táto spoločnosť má vo svojom portfóliu práva na veľmi cenné filmové snímky, veď práve 6 filmov série zo sveta Marvelu a Starwars sa dokázali dostať medzi 10 najziskovejších v rámci otvorenia v USA. Prvenstvo v ziskovosti drží minuloročné vydanie Avengers Endgame (2019).

Spoločnosť Disney okrem oznámenia na svojej investičnej konferencii, že ich platforma Disney+ zvýši ceny informovala, že v najbližších rokoch vydá 52 filmov a seriálov čím výrazne otestuje chuť fanúšikoch na ich tvorbu. Aj tí najvernejší fanúšikovia sa dokážu prejesť a niektorí investori i analytici sa môžu právom obávať či kvantita nepredbehne kvalitu.

V roku 2021 sa predstaví 6 seriálov z dielne Marvelu: WandaVision v januári, The Falcon v marci, Loki v máji, animovaná séria Čo ak…? v lete, Pani Marvel a She-Hulk zatiaľ nemajú presný dátum vydania (vie sa iba, že to bude v roku 2021). Okrem týchto seriálov sa budú premietať na filmových plátnach v kine ďalšie snímky z Marvelu ako Black Widow, Shang-Chi, Legends of the Ten Rings, Dr. Strange in Multiverse of Madness, Eternals, Thor: Love and Thunder, Black Panther 2 a Captain Marvel 2.

Snímky zo sveta Star Wars uzrú svetlo sveta v rokoch 2022 a 2023, keď budú dostupné na platforme Disney+ spinoffy ako: Andor, Ahsoka, Obi-Wan Kenobi, StarWars: Visions, The Bad Batch, Rangers of the New Republic či Lando.

disney 1
Zdroj obrázku: Kevin Winter/Getty Images

Produkciu a snímky z dielne Marvelu a Star Wars doplní živý hraný film Leví kráľ a remaky Malej morskej víly, Pinocchia či Petra Pána. Plánuje sa taktiež pokračovanie Enchanted či nové filmy ako Cruela De Vil a Sister Act 3. Spoločnosť Disney vo veľkom vsádza na overené filmy s obľúbenými postavami, ktoré majú vybudovanú fanúšikovskú základňu a ľudia sa s nimi stotožňujú. Práve týmto príbehom Disney vytvára prequely, remaky či spinoffy.

Avšak skeptici uvádzali ako dôkaz o tom, že aj verní fanúšikovia sa môžu prejsť množstva tvorby za krátky čas film Star Wars Solo z roku 2018, ktorý zarobila iba 393 miliónov dolárov. Avšak v budúcom roku vyšiel ďalší film z tejto franšízy – The Rise of Skywalker, ktorý zarobil viac ako 1 mld. dolárov a tiež seriál The Mandalorian, ktorý sa okamžite stal megahitom a pochybnosti sa znovu vyparili.

Optimizmus investorov však aktuálne jednoznačne valcuje skeptikov čo sa odráža taktiež na cenách akcií Disney, ktoré sú aktuálne na najvyšších úrovniach vôbec. Taktiež CEO Disney, Bob Iger ubezpečil, že vždy budú uprednosťovať kvalitu pred kvantitou čo však vzhľadom na obrovské množstvo obsahu, ktoré firma vypustí v najbližších rokoch bude ťažká úloha.


xtb
xtb
ZDROJFinance Yahoo
Predchádzajúci článokeToro IPO môžeme očakávať v 2. kvartáli roku 2021
Ďalší článokJP Morgan kupuje divíziu zákazníckej vernosti cxLoyalty
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno