Deliveroo vstúpi na londýnsku burzu v marci 2021

Vstup na burzu by sa mal uskutočniť po prudkom raste objednávok z dôvodu lockdownu.

0
298

Britský startup Deliveroo má plány ponúknuť svoje akcie verejnosti na burze v Londýne 8. marca, informovala Sky News. Tento dátum, však nemusí byť definitívny a spoločnosť sa k správe odmietla oficiálne vyjadriť. Spoločnosť, ktorá je podporovaná Amazonom, sa na začiatku pandémie trápila, avšak v priebehu roka sa jej začalo náramne dariť vďaka tomu, že zákazníci sa vyhýbali reštauráciám či obchodom a radšej volili objednávky jedla či potravín priamo domov.

Deliveroo bolo založené v roku 2013 a poskytuje donáškovú službu vo viac ako 200 mestách vo Veľkej Británii, Holandsku, Belgicku, Francúzsku, Írsku, Španielsku, Taliansku, Austrálii, Novom Zélande, Singapure, Hong Kongu, Spojených Arabských Emirátoch a v Kuvajte. V týchto lokalitách spolupracuje so 140 tisíc reštauráciami a 110 tisíc kuriérmi, pričom firemnú aplikáciu ma stiahnutú takmer 10 miliónov zákazníkov. V decembri firma taktiež uviedla, že za prvý polrok 2020, vyprodukovala prevádzkové výnosy na úrovni 771,8 mil. libier, čo je o 62% viac ako v predchádzajúcom roku.

Deliveroo
Zdroj obrázku

Spoločnosť plánuje vstúpiť na burzu po prudkom náraste IPO na celom svete. Svoje akcie v poslednom čase uviedli na trh taktiež spoločnosti ako Dr. Martens a Moonpig Group v Londýne, InPost v Amsterdame , Auto1 Group vo Frankfurte a množstvo ďalších v USA, napr. Bumble, ktorej sme sa venovali v samostatnom článku.

xtb

V januári manažment uviedol, že počas posledného kola financovania získala od investorov, medzi ktorými nechýbal spomínaný Amazon, cca 180 mil. dolárov a bola ocenená na cca 7 mld. dolárov, čo by znamenalo, že by išlo o jeden z najväčších vstupov na burzu v Európe v roku 2021. Ponuku akcií Deliveroo budú sprevádzať banky JP Morgan a Goldman Sachs.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno