5 centralizovaných búrz, ktoré podporujú decentralizované financovanie DeFi

V minulom článku sme Vám priniesli základné informácie v oblasti decentralizovaného financovania - DeFi. V tomto článku si povieme ktoré burzy ponúkajú tuto službu.

0
341

Decentralizované financovanie – Priestor na výmenu kryptomien sa pomaly posúva k decentralizácii. V tomto prípade niekoľko decentralizovaných búrz zaznamenáva nárast objemu obchodovania. BeInCrypto skúma niekoľko centralizovaných búrz zahrňujúcich tento posun na trhu.

DeFi, je skratka pre decentralizované financovanie, je zastrešujúcim výrazom pre rôzne aplikácie a projekty vo verejnom blockchainovom priestore zamerané na narušenie tradičného finančného sveta. Inšpirovaný technológiou blockchain sa DeFi označuje ako finančné aplikácie postavené na technológiách blockchain, ktoré zvyčajne využívajú inteligentné zmluvy. O základných informáciách z oblasti decentralizovaného financovania si môžete prečítať TU.

xtb

1. Binance

V septembri minulého roku uviedla spoločnosť Binance, najväčšia svetová burza kryptomien, na trh Binance Smart Chain, blockchainový ekosystém vyvinutý pre priestor decentralizovaného financovania (DeFi).

BSC umožňuje vývojárom vytvárať aplikácie, napríklad DEX, na vrchole platformy. Ako informovala spoločnosť BeInCrypto , náklady na DEX fungujúce na BSC boli v minulom roku až 49-krát lacnejšie ako DEX založené na ethereu. BSC tiež umožňuje používateľom Binance vkladať Binance Coin (BNB), natívnu kryptomenu najvyššej burzy, výmenou za úrok.

2. Bitfinex

decentralizované financovanie DeFi - bitfinex
Bitfinex. Zdroj: Nomics

Bitfinex, predtým najväčšia svetová burza kryptomien podľa objemu obchodovania, je veteránom z oblasti DEX.

V septembri 2018 burza spustila Ethfinex Trustless , úplne decentralizované trhovisko pre tokeny ERC-20 založené na ETH. Bitfinex propagoval DEX ako prvú takúto „nedôverčivú“ burzu podporovanú významným hráčom na trhu s kryptomenami.

O tri roky neskôr sa z Ethfinexu vyvinula DeversiFi, nezávislá odnož, ktorá v súčasnosti vedie vesmír.

3. Huobi

Minulý rok spustila jedna z popredných čínskych búrz s kryptomenami Huobi vlastný verejný blockchain s názvom Huobi Chain.

Spoločnosť Huobi spustila platformu ako ponuku na vstup do priestoru DeFi so špecifickou ambíciou poskytnúť vysoko výkonný reťazec pre finančnú infraštruktúru digitálnych aktív.

Vývojári môžu v ekosystéme vybudovať svoje vlastné blockchainy a DEX, spustiť svoje vlastné tokeny a ponúkať služby požičiavania.

„S Huobi Chain chceme poskytnúť decentralizovaný rámec, ktorý uľahčuje spoluprácu v rámci celého odvetvia, čo je rozhodujúce pre rozsiahle prijatie DeFi.“Ciara Sun – viceprezidentka pre globálny obchod – skupina Huobi

4. OKEx

Ďalšia čínska burza OKEx spustila v decembri minulého roku sieť svojich iterácií DeFi, OKExChain.

Mnoho reťazcov Huobi, OKExChain je ponuka ako blockchainový ekosystém, ktorý umožňuje vývojárom budovať rôzne decentralizované aplikácie, ako sú napríklad DEX.

OKExChain však obsahuje aj decentralizovaný systém riadenia, ktorý umožňuje používateľom priamy vplyv na budúci vývoj ekosystému.

Tiež umožňuje používateľom vytvárať a kótovať svoje vlastné kryptomeny na OKEx DEX, decentralizovanej burze vyvinutej spoločnosťou OKEx, ktorá obsahuje aj obchodovanie s derivátmi.

decentralizované financovanie - DeFi
Okex. Zdroj: Fool

5. Poloniex

A konečne, najstaršie burza kryptomena v tejto skupine, Poloniex, získaných TRON založenej DEX v roku 2019 v snahe pohybovať do decentralizovaného financovania – tkz. DeFi priestoru.

Pod značkou Poloni DEX umožňuje DEX používateľom Polniexu prístup k decentralizovaným obchodným službám priamo prostredníctvom hlavnej stránky burzy.

DEX naďalej beží na sieti TRON a v súčasnosti sa radí medzi najobľúbenejšie DEX spoločnosti TRON.

Pre viac zaujímavostí a noviniek zo sveta kryptomien kliknite TU.

Pre 3 najlepšie burzy kryptomien v súčasnosti kliknite TU.

decentralizované financovanie decentralizované financovanie decentralizované financovanie

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno